Фото зі сторінки Херсонського художнього музею/Андрій Шильдер. Пейзаж. Полотно, олія.
На новинному відео російських пропагандистів, знятому в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року, працівники Херсонського художнього музею розпізнали фрагмент полотна художника Андрія Шильдера.
За словами співробітників, твір вдалось ідентифікувати за фрагментом.
“Небо, хмари, верхівка зеленого дерева – невеличкого фрагмента зображення виявилось досить, щоб на кадрах пропагандистського сюжету впізнати ще одну вкрадену (ред. росіянами) картину”, – додають вони.
Це полотно 105-те за рахунком, що вдалось розпізнати.
Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні військапограбувалихерсонський музей, маскуючи свої дії гаслом «збереження культурних цінностей» і називаючи грабунок «евакуацією». Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографійзафіксувавСмітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонатививезлидо Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
Одразу після пограбування картини з Херсонського художнього музею«засвітилися»в Криму – в сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Після деокупації Херсона стало відомо, що окупантививезлиз музеїв Херсонщини 80% колекції.
На фото російських пропагандистів, знятому в Центральному музеї Тавриди в листопаді 2022 року,потрапилополотно художника з Херсона Георгія Курнакова “Бузок”.