Фото зі сторінки Херсонського художнього музею/Андрій Шильдер. Пейзаж. Полотно, олія.
На новинному відео російських пропагандистів, знятому в Центральному музеї Тавриди у вересні 2023 року, працівники Херсонського художнього музею розпізнали фрагмент полотна художника Андрія Шильдера.
За словами співробітників, твір вдалось ідентифікувати за фрагментом.
“Небо, хмари, верхівка зеленого дерева – невеличкого фрагмента зображення виявилось досить, щоб на кадрах пропагандистського сюжету впізнати ще одну вкрадену (ред. росіянами) картину”, – додають вони.
Це полотно 105-те за рахунком, що вдалось розпізнати.
Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні військапограбувалихерсонський музей, маскуючи свої дії гаслом «збереження культурних цінностей» і називаючи грабунок «евакуацією». Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографійзафіксувавСмітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонатививезлидо Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
Одразу після пограбування картини з Херсонського художнього музею«засвітилися»в Криму – в сімферопольському Центральному музеї Тавриди. Після деокупації Херсона стало відомо, що окупантививезлиз музеїв Херсонщини 80% колекції.
На фото російських пропагандистів, знятому в Центральному музеї Тавриди в листопаді 2022 року,потрапилополотно художника з Херсона Георгія Курнакова “Бузок”.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.