Підтримати нас

Переселенці організували школу для дорослих

24 квітня 2018 08:29
290
Поширити:

Для родин переселенців і воїнів АТО відкрили школу корисного дозвілля "Вулик" в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського. Згодом до заходів долучились місцеві жителі.

Про це Gazeta.ua розповідає одна з ініціаторів проекту Наталія Діда з Луганська, яка переїхала до Полтави у 2014 році.

"З активними переселенцями познайомились на заході в бібліотеці, - згадує Наталія, - Одразу створили групу в Фейсбуці "Полтава - Самодопомога". Там публікуємо новини і корисну інформацію для переселенців та усіх, хто опікується їхніми проблемами".

Для дітей відкрили арт-студію, де полтавські художники навчають малювати. Згодом, додали різні напрямки дозвілля для усієї родини. Збираються тричі на тиждень. Матеріали для творчості закуповує Товариство Червоного Хреста України. Проводять усі заходи волонтери - місцеві та самі переселенці.

Малювати дітей навчають полтавські художники

"Побачили, що дорослим ніде подітись та вони також хочуть щось робити. У вівторок проводимо "Майстерню гарного настрою", де сім'ями робимо різні корисні поробки, - ділиться Наталія, - Переїхавши з дому, ми втратили майже все своє майно. Тож вирішили робити речі, корисні для побуту".

По четвергам збирається група підтримки. Психолог обговорює з дорослими актуальні для групи теми. Діти у цей час малюють, дивляться мультфільми, грають у настільні ігри разом з волонтерами.

Матеріали купує товариство Червоного Хреста України, заходи безкоштовні

Щоразу на зустрічі приходять 10-15 чоловік. Про заходи розповідають у групі facebook "Школа корисного дозвілля "Вулик"

"Завдяки підтримці благодійників маємо ігротеку. Проект фінансувало Агентство ООН у справах біженців через громадську організацію "КримСОС", - ділиться Наталія, - Українці з Рочестеру США доповнили ігротеку настільним футболом, баскетболом, хокеєм та іншими іграми. Кожен день хтось приходить та грає".

Активісти разом ходять до театрів, на концерти, проводять екскурсії по Полтаві. Організовують невеликі благодійні акції, на яких діляться зробленими власноруч іграшками.

"У екологічному напрямку активно співпрацюємо з Патрульною поліцією. Разом проводимо роз'яснювальну роботу, еко-пікніки у дендропару, де висаджуємо дерева, квіти, прибираємо територію. Поставили лавочку з використаних піддонів", - розповідає Наталя.

У екологічному напрямку активно співпрацюють з Патрульною поліцією

Найближчим часом планують відкрити гурток "Павутинка", де будуть навчати макраме, плетінню гачком та спицями. До нового напрямку залучать незрячих та слабозорих полтавців.

"Спочатку в селі, куди ми переїхали, місцеві жителі ставились до нас з деякою осторогою. Пізніше зізналися, що побоювались нас. Думали, що якісь не такі, - розповідає Наталія, - Трохи згодом стали активно допомагати, всіляко підтримувати. І зараз на заходи Вулика охоче приходять місцеві родини. Ми навчились жити разом, підтримуючи один одного. Й це надає сили жити далі і мріяти про мирне майбутнє".

Родини переселенців приймають участь у міських заходах

Наталія Діда понад 30 років працює бібліотекарем. Останні роки професійної діяльності в Луганську вона присвятила роботі з неповносправними читачами. У жовтні 2014 року з родиною переїхала в Полтаву. Завдяки своєму професійному досвіду та репутації змогла влаштуватись в обласну бібліотеку, яка стала для неї не лише місцем роботи, але й куточком спілкування з однодумцями.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ