Підтримати нас

Переселенка створила громадську організацію для батьків з особливими дітьми

23 грудня 2018 18:06
803
Поширити:

В Умані вчителька з вокалу об'єднала батьків особливих дітей в громадську організацію. 

Для них шукає безкоштовні квитки, організовує різні творчі заходи. Про це Gazeta.uaрозповідає Тетяна Мануйлова з Луганської області. Вона з родиною переїхали до Умані у 2015 році та створила громадську організацію "Шлях добра".

"Спочатку волонтери допомогли та поселили в санаторії в одеські області. Там поселили 400 переселенців. Більшість були малозабезпечені та з інвалідністю. Запропонувала створити громадську батьків, у кого були діти з інвалідністю, - розповідає Тетяна, - Влаштувалась у санаторії культорганізатором. Сама домовлялась за приміщення, організовувала зустрічі з волонтерами, майстер-класи".

Спочатку в громадській організації "Шлях добра" було шість родин з дітьми, які мали інвалідність. Одна з мам робила масаж, інша займалась лікувальною фізкультурою. Тетяна проводила заняття з музичної терапії.

"Осінню 2015 року до санаторію приїхали автобуси, поліція, представники міської влади та преса. Без попередження людей перевозили до іншого місця. Людям погрожували, був скандал. Я переїхала в Умань, інші члени організації теж роз'їхались, - згадує Тетяна, - Згодом дізналась, що санаторій "Куяльник", до якого переселили людей, був зовсім не готовий до зимування. Люди жили без опалення, не було організоване харчування у столовій".

В Умані організація працює з 2016 року

В Умані організація працює з 2016 року

У 2016 році Тетяна влаштувалась у медичну гімназію в Умані. Паралельно знайомилась з батьками та запрошувала їх до своєї ініціативи. Спочатку організовувала зустрічі в кімнаті гуртожитку де жила з родиною. Потім почали співпрацювати з бібліотекою.

"Раз на тиждень до нас приходить волонтер-художник та вчить малювати. Приходять не тільки дітки з інвалідністю, а й переселенці та малозабезпечені. Ті, хто не може собі дозволити оплатити приватні заняття, - розповідає Тетяна, - Батьки купляють фарби. Ділимось усіма з тими, хто немає можливості придбати матеріали".
В організації активно беруть участь 30 родин. Батьки спілкуються між собою у групі в соціальних мережах.

"Директор школи, де я працюю, звернулась до мене з проханням допомогти з облаштуванням спеціальної кімнати для особливих дітей. Закупили барабани, спеціальну гру для навчання математиці "Нумікон", - ділиться Тетяна, - Нам подарували ноутбук зі спеціальними розвиваючими програмами для діток. Його також використовуємо на заняттях. Показуємо презентації та картинки".

Тетяна проводить заняття зі співу та музики

Тетяна проводить заняття зі співу та музики

Тетяна з волонтерами організовує різні заходи для батьків та дітей. Наприклад, минулого року на День незалежності провели благодійний аукціон, де продавали картини дітей. Зібрані кошти пішли на солодощі та кульки учасникам фестивалю творчості дітей з інвалідністю "Повір у себе".

"Безкоштовно відвідуємо різні культурні заклади. Водили дітей та батьків у цирк, в театр, кіно. За останні три роки, що я займаюсь дітьми, тільки один раз відмовили у благодійних квитках. Це було у Вінниці в одному з кінотеатрів, - розповідає Тетяна, - Люди відгукуються. Можливо, є якісь умови. Наприклад, десь не можуть одразу велику групу запустити безкоштовно".

Зараз шукають психолога-волонтера для проведення занять з дітьми.

До новорічних свят запрошують аніматорів та готують подарунки

До новорічних свят запрошують аніматорів та готують подарунки

"Готуємо виставу інклюзивного театру "Снігова королева". Будуть різні дітки грати ролі. Запросимо місцеве телебачення, - ділиться планами Тетяна, - Відзначимо також новорічні свята. Влаштуємо свято для дітей з аніматорами та подарунками".

Тетяна Мануйлова переїхала з селища Слов'яносербськ Луганської області. Там викладала вокал в музичній школі, паралельно працювала кульорганізатором в технікумі та керувала вокальним ансамблем "Слов'яни". 13 років пропрацювала у місцевому будинку культури. У 2014 році поїхали в одеську область, бо там була можливість оздоровлення дитини. У листопаді 2015 року родина переїхала до Умані, де чоловік знайшов роботу.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів