Підтримати нас

Переселенка створює унікальні шовкові хустки під замовлення

22 травня 2019 03:06
1,017
Поширити:

Щоб розмалювати хустку з шовку треба використовувати спеціальну тканину та фарби. Шовк, що продається у магазинах тканин не годиться для батіку, бо його додатково обробляють. 

Також потрібні фарби для батіку та натуральні пензлі. Загалом, на мінімальний набір для розпису по шовку треба близько 1000 гривень та декілька днів на роботу.

Про це Gazeta.ua розповідає Світлана Рибалко з Донецька. Вона з 2006 року займається мистецтвом розписом шовку у техніці "батік". Зараз Світлана з чоловіком та двома дітьми живуть у місті Ірпінь Київської області.

"Близько 12 років тому почала цікавитись розписом шовку. Була у декреті та шукала чим би творчим займатись. Пробувала вітражний розпис, масляні фарби та інші напрямки творчості. Дивилась в інтернеті ролики та сама пробувала щось робити. Та найбільше захопив батік , - згадує Світлана, - Перші шовкові хустки розписувала для себе , дарувала рідним та подругам".

 Щоб розмалювати великі хустки, тканину потрібно натягувати на спеціальну раму з гачками
Щоб розмалювати великі хустки, тканину потрібно натягувати на спеціальну раму з гачками

Шовк для батіку купує в американських магазинах у рулонах по 50 та 100 метрів. Для роботи використовує спеціальні фарби для батіку , що продаються поштучно у баночках по 100 та 250 мл. Вартість за одну 100-250 гривень за один колір.

Для роботи треба мати різні інстументи в залежності від техніки виконання. Наприклад, для техніки холодного батіку потрібна трубочка для нанесення контуру, для гарячого батіку - металевий чантінг для подачі розплавленого воску. Також необхідні пензлі із натуральних матеріалів та спеціальна рама для натягування шовку, щоб зручно було наносити малюнок.

Вартість готового хустки розміром 90 на 90 - від 20 доларів, ціна залежить від якість шовку і техніки виконання малюнка.

"Є техніка вузликового батіку. Коли згортається тканина та наноситься спеціальна фарба. Треба мінімум два дні для виготовлення хустини у такому стилі. Можна зробити виріб у техніці холодного бтатіку. Але потрібна спеціальна рама з крючками. За допомогою трубочки з резервом малюю лінії, що не дають розтікатись фарбі. Такі контури можуть бути прозорими, чорними, золотими чи срібними, - розповідає Світлана, - Можна розписати шовк у техніці гарячого батіку. Там використовують віск та малюнок виходить багатошаровий. Кожен прошарок – окремий колір. На одному виробу може бути близько 5 шарів. Починати варто від світлого до темних кольорів. Можна використовувати й декілька технік одразу".

 Готові хустки пакує в брендовані коробки з бирками, де пише рекомендації по догляду
Готові хустки пакує в брендовані коробки з бирками, де пише рекомендації по догляду

Після завершення малюнку, виріб ще сохне близько одного дня. Потім малюнок треба закріпити. У техніках холодного батіку тканину треба тримати над паром декілька годин. Малюнок, який створювали за допомогою воску, прасують через газети. Так папір поглинає віск і на тканині залишається лише фарба. Проте останній процес досить шкідливий через інтенсивні випаровування. Тому варто вдягати захисну маску. Потім тканину перуть та вручну підшивають по краю.

Унікальні замовлення краще робити за місяць-два. Багато часу займає виготовлення ескізу.

"Нещодавно звернулась клієнтка, якій я малювала хустку 10 років тому. Вона її до сих пір носить. Виріб може прослужить довго, якщо його прати обережно та не використовувати агресивні миючі засобами, - розповідає Світлана, - Якщо люди хочуть якийсь складний малюнок, раджу замовляти виріб за місяць-два. Багато часу треба на розробку ескізу. Наприклад, просили намалювати на хустині сюжети із Майстера та Маргарити. Перечитала книгу, щоб краще зрозуміти, а на це теж час потрібний. Також шукала в інтернеті малюнки за темою, щось сама домальовувала. Є деякі вимоги до композиції на хустині. Треба щоб на кінцях був малюнок, щоб його гарно було видно у зав'язаному вигляді".

 Одна клієнтка з розмальованих шовкових деталей пошила сукню
Одна клієнтка з розмальованих шовкових деталей пошила сукню

Найчастіше замовляють хустки розміром 90 на 90. На ціну впливає якість шовку та техніка виконання малюнку. Ціни стартують від 20 доларів. За складний малюнок із багатьма деталями може попросити й 100-150 доларів. Готові вироби пакує у брендовані коробки з бірками, на яких написані рекомендації по догляду.

Продає вироби через соціальні мережі. Серед клієнтів є замовлення із США, Франції, Німеччини, Італії, Англії, Австралії. Тільки 20% усіх робіт купують українці.

"Не можу сказати, що те, що я роблю – це бізнес. Мене більше цікавить творчий аспект. Іноді відкладаю замовлення, якщо щось хочу створити. Не продаю речі наживо, не ходжу на виставки та ярмарки. Вони усі платні. І у мене немає впевненості, що породам щось. Шовкові хустки досить дорогі, а на таких заходах люди купують дешеві речі, гривень за 200, - ділиться Світлана, - Довгий час працювала на кухні. Не було місця в орендованій квартирі. Рік тому ми придбали свій будинок і я облаштувала свою майстерню у невеликій кімнаті у 12 квадратних метрів. Тепер можу працювати у будь-який час, вдень та вночі. І мені це подобається".

Шовк для батіку купує в американських магазинах у рулонах по 50 та 100 метрів

Шовк для батіку купує в американських магазинах у рулонах по 50 та 100 метрів

 

У планах Світлани – створення колекції хусток у одному стилі. Також хотіла б перейти на друк по шовку з власних оригінальних малюнків. Тоді б ціни були більш доступні для широкого загалу

За освітою Світлана Рибалко технік-технолог швейного виробництва та економіст. В Донецьку у декреті з другою дитиною почала шукати себе у творчості. Найбільше сподобався розпис по шовку. Через початок військових дій у місті, у 2014 році Світлана з дітьми переїхала до родичів у Харків, а чоловік перевівся працювати до Києва. Через рік родина облаштувалась у місті Ірпінь Київської області.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів