Щоб фотографувати спортивні ігри та змагання потрібно мати спеціальний об'єктив та професійний фотоапарат.
Та найголовніше - знати правила гри та любити спорт. Тоді можна спрогнозувати поведінку гравців та зловити вдалий кадр. Про це Gazeta.ua розповідає Тетяна Болдирева з Донецька. У 2014 році вона з дітьми переїхала жити до Харкова.
"Життя різко змінилось. У Харкові не було знайомих, нічого, до чого звикли. Треба було якось витягувати себе. Розуміла, що з двома дітьми не повернусь в енергетику, де працювала раніше, - розповідає Тетяна, - Пішла на курси професійної фотографії. А потім на курси ретуші фото".
Заняття тривали три місяці. Коштували близько півтори тисячі гривень за одні. Фотокамеру з об'єктивом купувала ще в Донецьку для сімейних фотосесій.
"Дитина пішла на секцію футболу. Тата поряд не було, а мені хотілось показати йому як грає дитина, - розповідає Тетяна, - Спочатку знімала тренування та турніри на відео, а потім почала робити фото Зрозуміла, що хочу займатись саме спортивною фотографією".
Фото виставляла на сторінці у Boldyrieva Foto&Design в facebook. Світлини дітей просили батьки та менеджери клубу для своєї сторінки. Поки що гроші за роботу Тетяна не бере.
"Для спортивної зйомки мого об'єктиву було мало. Купила спеціальний для дальньої зйомки за 18 тисяч гривень. Гроші виграла у конкурсі грантів від Міжнародної організації міграції, - згадує Тетяна, - Зараз треба міняти камеру. Треба максимально легка, бо об'єктив дуже важкий. А така коштує 40-50 тисяч гривень. Поки не маю таких грошей".
Менеджери футбольного клубу запропонували акредитуватись для зйомки гри футболістів другої ліги. Усі інші фотографи на таких заходах – журналісти чи представники спортивних видань.
"Дуже захопила футбольна атмосфера на великому полі. Змогла подивитись як працюють професіонали, на які камери знімають . Усі фотографи знаходяться тільки за воротами поля. Ходити кудись може тільки клубний фотограф, але це треба робити обережно, - ділиться Тетяна, - Взагалі, щоб знімати футбольні матчі, треба знати правила гри та специфіку. Тоді можна передбачити вдалі кадри".
З тисячі кадрів, що Тетяна робить за зйомку, близько 30 з них публікує, а 5 вважає вдалими. Працює на матчі близько двох годин. А одного разу на дитячому турнірні з футболу фотографувала вісім годин.
"Зараз напрацьовую собі портфоліо, - ділиться Тетяна, - Далі планую звернутись до спортивних видань та фотографувати інші види спорту. Хотілось спробувати познімати фігурне катання".
Тетяна Болдирева з двома дітьми переїхала до Харкова з Донецька. Знайомі запропонували житло на перший час. До декрету працювала інженером-електриком в університеті. Забезпечувала роботу закладу.