Геннадій Щербак з Луганська створив інформаційну базу про війну на Сході України після переїзду у Луцьк. Зараз вона нараховує 12 120 справ. Це відомості про бійців по обидва боки війни та мирних мешканців.
Вказані місця і дати народження та смерті, роль і статус людей у війні. Це дозволяє швидко знайти людей чи порівняти факти. Ця база єдина у світі. Щоб уникнути можливого злому системи, чоловік тримає сервер у Європі. Копі зберігає у США.
"Спочатку займався полоненими та зниклими. Зараз документую бійців АТО. Збираю списки живих і вбитих людей по дві сторони фронту. Відомості про не судові страти та допити. Натрапив на волинського бійця, у прізвищі якого декілька разів зробили помилку. Через це він довго перебував у полоні, коли решту поступово визволяли. Потім перейшов на бік сепаратистів. Ремонтує їхню військову техніку. Там одружився", - розповідає Gazeta.ua Геннадій Щербак.
Натрапив на волинського бійця, у прізвищі якого декілька разів зробили помилку. Через це він довго перебував у полоні, коли решту поступово визволяли. Потім перейшов на бік сепаратистів.
Знайшли бійців, які зникли безвісти після засади 5 вересня 2014 року в районі сіл Крута Гора та Раєвка.
"Надсилали листи у різні інстанції, ніхто не знав де вони. Тоді створили фейкову сторінку в Інтернеті. Почали переписуватися з бойовиками. Сепаратист надіслав відео розстрілу українських бійців, там були зниклі хлопці. Їм порозбивали голови. Знущання знімали на телефон. Ми знайшли місце їхнього поховання. Інформацію передали в організацію "Чорний тюльпан", яка займається пошуком і поверненням тіл бійців на батьківщину. Родичі отримали допомогу від держави, як постраждалі сім'ї бійця АТО".
Коли інформації стало багато, чоловік заснував громадську організацію – "Мирний берег". Це дозволило створити команду однодумців, залучати благодійні кошти і користуватися допомогою інших організацій.
"Багато раз був готовий упасти і більше підніматися. Найдовше сплю 5 годин на добу. У середньому на сон залишається від двох до чотирьох годин. Не залишив цю справу завдяки підтримці дружини. Вона розуміє, чим і заради чого я займаюся. За короткий період дуже багато даних загубилося. Зараз на ця інформація може здаватися непотрібною. Але через роки вона дасть свої плоди".