Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Переселенець розповів, як відкрив бізнес на лікарських рослинах та спеціях

Поширити:
12 березня 2018 13:29
348

Максим Новак з Донецька вирощує лікарські рослини та спеції на продаж. У березні 2018 року спільно з двома партнерами запустив інтернет-магазин, де продає унікальні чаї за рецептами діда-травника.

Про це він розповів в інтерв'ю Gazeta.ua.

Вирощують рослини без хімічних добрив на двох ділянках – під Києвом та біля Костянтинівки Донецької області. Землю дають в оренду знайомі безкоштовно. Трави вирощують та збирають родиною, сушать у власному будинку під Києвом.

"Перші 8 місяців будемо тільки інвестувати без прибутку, – ділиться Максим, – З прибутку 15% плануємо вкладати у лекції, дослідження лікарських рослин, благодійні проекти для дітей, які постраждали від війни. Будемо привозити менеджерів аграрного бізнесу з-за кордону, які зможуть дати поштовх розвитку малого аграрного бізнесу на Донеччині".

Загальну суму витрат ще не рахували. Загалом, кошти витрачали на насіння, транспортні витрати, рекламу, пакування. Гроші на страт взяли в кредит у банку.

"Не обов'язково вкладати шалені кошти у бізнес. Головне – любити землю та рослини. Усі мої пращури працювали на землі. Дід був травником, я продовжую його справу, – розповідає Максим, – Будемо ділитись досвідом. У наступному році плануємо запрошувати гостей на еко-екскурсії, земле-терапію".

Зараз у магазині "Тrava.UA" представлені 5 видів чаїв та 13 трав і спецій. Увесь асортимент – урожай 2017 року. Пакують спеції у лляні мішечки з вишивкою, чай – у паперові пакети.

"Вартість чаю від 60 гривень за 60 грамів. Найдорожчий чай "Хюґе" – 160 грн. У ньому цейлонська кориця, трава патіфлора з Франції та Америки, м'ята, пелюстки троянди, ромашка, лаванда. Аналогів такого чаю в Україні немає. Продається просто трава патифлора з Німеччини, та її вартість 360 грн за 36 грамів", – розповідає Максим.

Продають у інтернет-магазині на Facebook "Тrava.UA Магазин Еко-прянощів та чаїв з власної садиби". У найближчий час планують використовувати інші соціальні мережі. На сайт поки не вистачає коштів.

"Зараз витрачаємо гроші на рекламу у соціальних мережах. Чекаємо, що друзі будуть першими клієнтами та розрекламують продукт, – ділиться Максим, – Фотографії безкоштовно робили на студії ім. Довженко в Києві. Мопс на фото однієї зі співзасновниць проекту Надії Рижук, також переселенки з Криворіжжя".

За фахом Максим Потапчук економіст та юрист-консультант. У 2014 році лікував у Києві поранення та залишився жити у столиці. У 2015 році започаткував волонтерську ініціативу "Вишиті мрії" для дітей Донецької та Луганської області.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів