У Міністерстві з тимчасово окупованих території побачили нову проблему вимушених переселенців. Часто люди не можуть знайти роботу, адже їхній фах непопулярний у регіоні, де вони зараз живуть. Тому переселенців вирішили перекваліфіковувати.
За це візьметься МінТОТ і Німецьке товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Проект розрахований на чотири роки, діятиме він у Дніпропетровській, Харківській, Полтавській та Запорізьких областях. Фінансувати перекваліфікацію буде уряд Німеччини.
Для переселенців готують коротко- та середньострокові курси. Перші розраховані на чотири тижня. Люди, наприклад, вивчатимуть інформаційні технології та мови. На середньострокових курсах переселенці опановуватимуть актуальні на ринку праці кваліфікації.
Із початку конфлікту на сході України вимушеними переселенцями стали щонайменше півтора мільйона людей. Найбільше їх у Донецькій, Луганській та Харківській областях, а також у Києві. Найменше – на Херсонщині, Тернопільщині, Івано-Франківщині, Волині та Закарпатті.
Трохи більше половини (52%) переселенців – пенсіонери, чверть (27%) – працездатні особи і 15% – діти. Ще серед тих, хто був змушений залишити свою домівку, 49 500 людей з інвалідністю – це 3,5%.