Федеральне міністерство продовольства і сільського господарства Німеччини має намір реалізувати ряд проектів з Україною з органічного землеробства.
Минулого тижня держсекретар BMEL Майкл Штубген побував на Україні з робочим візитом, щоб обговорити аспекти двостороннього співробітництва, передає сайт Аграрії разом.
Умови для органічного землеробства в Україні практично ідеальні, вважають німецькі експерти, і є відмінні перспективи виходу такої продукції на зовнішні ринки.
Однак для подальшого розвитку сектора з точки зору ефективних механізмів контролю і сертифікації, слід розвивати німецько-українські проекти, в рамках яких передбачена підтримка приватних і державних органічних землеробів.
«Ми можемо домогтися успіху, якщо діяти спільно», - сказав Майкл Штубген.
Спільний українсько-німецький проект «Органічне сільське господарство» існує з 2016 року і приділяє особливу увагу консультуванню виробників органіки з питань законодавства, так як правила по органіці в Україні повинні бути більш сумісні з правовою основою законодавства ЄС. З цією метою Мінсільгосп Німеччини співпрацює з Мінсільгоспом України та іншими адміністративними органами.
BMEL в даний час фінансує п'ять проектів у співпраці з Міністерством сільського господарства і продовольства України (MAPE).
Метою спільного проекту з органічного сільського господарства є створення системи підготовки фахівців, менеджерів та викладачів університетів. Для цього німецькі експерти передають свій досвід основ органічного землеробства, наприклад, на відповідних семінарах, семінарах та екскурсіях. Наступним кроком, за даними BMEL, буде запуск онлайн-платформи знань, де українські користувачі зможуть обмінюватися знаннями та інформацією. В даній платформі передбачається обмін знань викладачів українських аграрних вузів, фермерів, інформація з законодавтсво щодо органічного землеробства, і на основі них навчання інших та впровадження сучасних технологій в цій сфері.