Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Незаконна влада Херсонщини влаштувала другу виставку викрадених картин, цього разу на окупованій території

Поширити:
29 грудня 2024 10:55
198
Картина Альбіна Гавдзинського на виставці в "урядовому кварталі" Генічеська. Грудень 2024

Виставка відкрилась в будівлі незаконного “урядового кварталу” окупованого Генічеська на Херсонщині, який розташований у захопленій клініці професора Козявкіна на Арабатській стрілці. Цей квартал використовується окупаційною владою для організації різноманітних заходів, включно з виставками та концертами​.

Про це йдеться у матеріалі “Вгору”.

Картини, представлені на цій виставці, викрадені з колекції Новокаховської картинної галереї імені Альбіна Гавдзинського, яку російські військові пограбували в листопаді 2022 року. Принаймні один із цих творів раніше демонстрували в Москві на виставці, організованій в центральному офісі компанії “Трансннафта”​.

Серед експонованих картин ідентифіковано роботи Євдокії Усикової, Гаврила Глюка, Альбіна Гавдзинського та Людмили Семикіної з колекції галереї. 

У матеріалі йдеться, що російські пропагандистські медіа, експонуючи вкрадене, не згадують про походження картин. Організували виставку фейкові окупаційні структури – “Херсонський художній музей” спільно з “міністерством культури Херсонської області”. 

  • Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”.
  • Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
  • Доля культурних цінностей із херсонських краєзнавчого та художнього музеїв та Новокаховської картинної галереї склалася по-різному – так само як і доля двох викрадених картин художника Валерія Івченка. Аналіз фото і відео російських пропагандистів, спілкування з автором картин та покази свідків, в тому числі з окупованих територій, допомогли журналістам знайти декілька вкрадених картин.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів