В окупованому Генічеську показали вкрадені експонати з Херсонського обласного краєзнавчого музею. Їх використовують у своїх пропагандистських цілях: нав'язують місцевому населенню на захоплених територіях російську інтерпретацію історії, створюють ілюзію «спільної історії» та легітимізують окупацію.
Про це йдеться в матеріалі журналістки “Вгору” Лариси Жарких “Херсонські музейні експонати в полоні російської пропаганди”.
Захід організований російським клоном Херсонського обласного краєзнавчого музею та незаконною структурою «Міністерство культури Херсонської області».
Побачивши фото, чинна директорка Херсонського обласного краєзнавчого музею Ольга Гончарова одразу впізнала вкрадені експонати. Вона стверджує, що лише великі чорно-білі портрети не належали музею, їх, ймовірно, надрукували перед відкриттям.
«В експозиції нашого музею чотири зали були присвячені подіям Другої світової війни, які розгорталися на Херсонщині. Були висвітлені початок війни, окупація й визволення нашого краю. У четвертій залі експонувалися предмети та документи, що розповідали про перемогу та наших земляків, які воювали», – розповідає директорка.
На додачу окупанти долучають до пропаганди молодь – поруч розташована частина експозиції, за яку відповідає окупаційний художній музей: це тематичні плакати студентів. Цю частину експозиції російські окупанти називають «містком між минулим і сьогоденням».