На пошитті костюмів для бальних танців у середньому заробляють від 5 тис. грн на місяць, якщо є постійні клієнти. Щоб почати працювати на себе, потрібно від 10 тис. грн. На цю суму можна пройти курси шиття та крою і купити недороге обладнання на перший час.
Про це Gazeta.ua розповідає Наталія Суворова із Запоріжжя. Вона родом з Донецька, де працювала економістом у банку. Після переїзду вирішила змінити професію і стати швачкою.
"Усе починалося як хобі. Мій син ходить на бальні танці. Зрозуміла, що шити йому костюми буде дешевше, ніж купувати. Вирішила: потрачу гроші на курси і навчуся робити їх сама. Закінчила в Донецьку курси авторського крою і шиття, - розповідає Наталія Суворова. - Коли переїхала до Запоріжжя, спочатку не думала про те, щоб почати на цьому заробляти. Ідея прийшла, коли продала уже маленькі на сина штани через інтернет. Покупці залишили дуже позитивний відгук. Подумала, чому швейна машинка буде стояти. Почала шукати клієнтів через інтернет і шити костюми для їхніх дітей".
Після переїзду Наталія Суворова закінчила курси від міжнародної організації, яка допомагає переселенцям.
"Викладач порадила шукати клієнтів і заробляти на своїй роботі. Вчила мене правильно шити, змушувала кілька раз переробляти, - розповідає Наталія. - Щоб працювати на себе, потрібно лише обладнання та вміння. Якщо починати такий міні-бізнес як у мене з нуля, потрібно пройти курси шиття і крою. Вони коштують від тисячі гривень на місяць. Ціна залежить від тривалості і складності роботи. Наступний крок - купівля швейної машинки. Для початку досить непогану машинку можна купити приблизно за 3 тисяч гривень. Якщо шити зі стрейчевої тканини, то потрібен ще й оверлок. Він коштує близько 5 тисяч".
Найдешевше плаття для дівчинки коштує 1,5 тис. грн. Штани вартують від 600 грн.
"У ціні вже врахована тканина. Мій дохід - це гроші, які платять за саму роботу. Наприклад, на штанах, які коштують 600 гривень, заробляю 300. Іншу частину витрачаю на тканину. Якщо пошити десять штук на місяць, можна мати уже три тисячі. Але шиються вони на сезон або на рік. Найбільше заробляти вдається восени. Найменше - літом, коли у дітей канікули, - каже Наталія Суворова. - Просте плаття шию від трьох до п'яти днів. Зараз маю замовлення на складніше, яке потрібно оздобити камінчиками. Матиму на ньому 2 тисячі гривень прибутку. Стільки коштує робота".