Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

На Херсонщині дослідили вплив «Кримського титану» на екологію

Поширити:
29 червня 2019 06:00
834

Спільна бригада фахівців ГУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України», дослідників-науковців з Атланти (США), фахівців з різних областей України та представників ГУ «Херсонський лабораторний центр МОЗ України» завершили дослідження впливу заводу «Кримський титан» на екологію і населення Херсонщини.

Дослідження проводилося з 24 червня на території Каланчацького та Чаплинського районів, в населених пунктах, що межують із заводом «Кримський титан». Крім вимірів повітря, фахівці проводили опитування серед місцевого населення і прикордонників, які несуть службу на адмінкордоні з анексованим Кримом.

Як повідомив Крим.Реалії керівник програм польових епідеміологів Центру контролю захворювань США Олден Хендерсон, попередні результати дослідження очікуються через місяць.

«Ми закінчили тільки вчора (27 червня – КР) оціночні дослідження. У нас піде хоча б тиждень-два на те, щоб внести всі дані і обробити їх, наступні два тижні, щоб аналізувати їх. Десь через місяць у нас будуть якісь результати. І це будуть приблизні результати. Мене вразило те, що люди в основному говорять, що ці викиди були не тільки в серпні минулого року, це відбувається протягом декількох років. Вони впевнені в цьому, вони не почуваються добре, вони звинувачують в цьому викиди», – повідомив Хендерсон.

За словами фахівців, жителі межуючих з «Кримським титаном» населених пунктів Херсонщини кажуть про першіння в горлі і подразнення очей, труднощі дихання без наявності високої температури.

«Люди зберегли у себе торішні опале листя з дерев, що мають пошкодження, скажімо так – опіки. Вони привозили і показували свої велосипеди, водили нас по домівках в показували, що у них сталося з металевими предметами, огорожами, голками», – розповів резидент першої когорти інтервенційної епідеміологічної служби з Києва Богдан Веровчук.

За словами фахівців, їхня мета – провести дослідження, виявити хвороби та їхні причини, виробити рекомендації та допомогти населенню.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів