Рівень соціальної захищеності переселенців в Україні після чотирьох років конфлікту залишається вкрай низьким.
Про це повідомляється в представленому в Києві звіті Міжнародної організації з міграції (МОМ), інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW.
Найголовнішими проблемами внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в Україні залишаються питання працевлаштування та доступ до житла. Станом на березень поточного року лише 48 відсотків ВПО мали постійну роботу. Переважна більшість опитаних (80 відсотків) зазначила, що зіткнулися з труднощами під час пошуку роботи. З них найчастіше згадуваними стали відсутність вакансій, незручний робочий графік та низька заробітна плата.
Найбільшою проблемою ВПО є житлові умови, про це повідомив кожний п'ятий опитаний переселенець. Серед інших найвагоміших проблем залишаються оплата оренди житла та оплата комунальних послуг. Більшість ВПО досі проживають в орендованих помешканнях. Так, 47 відсотків орендують квартири, 9 відсотків - будинки та 5 відсотків - кімнати.
Згідно з результатами дослідження, лише 25 відсотків ВПО повідомили, що після закінчення конфлікту повернуться додому. 51 відсоток ВПО повідомили, що відвідували зону конфлікту після переміщення. Серед основних причин вони називали утримання майна та відвідування родичів.
Зазначимо, що Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансування ЄС протягом останніх двох років регулярно проводить моніторинг стану ВПО в Україні. Під час підготовки чергового звіту експерти МОМ протягом лютого 2018 року опитали близько 7500 осіб у 24 областях України. Основними методами збору інформації стали особисті інтерв'ю на підконтрольних уряду України територіях (3673 особи) і телефонні інтерв'ю з ВПО, що повернулися на непідконтрольні Києву території Донбасу (4013 осіб). Оскільки під час підготовки звіту в лютому мобільний зв'язок із непідконтрольним Києву Донбасом був втрачений, в опитуванні взяла участь значно менша кількість людей, ніж раніше.