Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Люди, які перебувають в окупації, можуть інформувати поліцію про зниклих рідних каналами електронного зв’язку

Поширити:
28 грудня 2024 09:47
142
Фото: Національна поліція

Люди, які живуть на окупованих територіях, можуть поінформувати українських правоохоронців про близьких, які зникли безвісти. Для цього потрібно подати відповідну заяву електронною поштою на офіційну адресу Національної поліції, або Головних управлінь Національної поліції України в областях.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на начальника відділу Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Міністерства внутрішніх справ України Дмитра Богатюка.

«Ці люди можуть подавати інформацію шляхом подання заяви електронною поштою, зокрема, на офіційну адресу Нацполіції України або на офіційні адреси Головних управлінь Нацполіції України в областях», –  пояснив Богатюк.

За його словами, у МВС в таких випадках не рекомендують звертатися до правоохоронців каналами відкритого зв’язку, наприклад, телефоном:

«Бо може бути прослуховування і це може зашкодити як цій людині, так і пошуку зниклого, його фіксації і обліку. Якщо заблоковані українські сайти, то можливо спробувати зайти через VPN. Це надійний шлях подання заяви, яка буде зареєстрована, взята у роботу і не залишиться без уваги».

Він також закликав українців пам’ятати, що коли вони поширюють дані про своїх рідних у мережі, їх може моніторити російська сторона.

Та наголосив, що жоден держорган не вимагає за свої послуги кошти. І що розшук людей здійснюється безоплатно. 

  • В Україні через російську агресію понад 50 000 людей вважаються зниклими безвісти, згідно з українським реєстром осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Ці дані є неповними, оскільки Росія, всупереч міжнародному гуманітарному праву, не надає відповідної інформації. За свідченнями українських військовополонених та цивільних, які утримуються в Росії, переважна більшість піддаються тортурам у місцях несвободи на окупованих територіях та в установах російської пенітенціарної системи, включаючи таємні місця позбавлення волі, передають правозахисники.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів