Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

“Всупереч міжнародному гуманітарному праву РФ не надає інформацію”: через російську агресію понад 50 тисяч українців вважаються зниклими безвісти

Поширити:
15 грудня 2024 11:43
257
Фото: Pexel

В Україні через російську агресію понад 50 000 людей вважаються зниклими безвісти, згідно з українським реєстром осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Про це повідомила голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, понад 14 000 українських цивільних осіб утримуються в російському полоні, переважно без зв’язку з зовнішнім світом.

“На жаль, ці дані є неповними, оскільки Росія, всупереч міжнародному гуманітарному праву, не надає відповідної інформації”, – сказала Тетяна Печончик.

За свідченнями українських військовополонених та цивільних, які утримуються в Росії, переважна більшість піддаються тортурам у місцях несвободи на окупованих територіях та в установах російської пенітенціарної системи, включаючи таємні місця позбавлення волі, передають правозахисники. 

За даними Офісу Генерального прокурора України, існує щонайменше 71 місце, де утримуються українці, як на окупованих територіях України, так і в Росії. Відомо, що принаймні дві з цих установ використовуються спеціально для катувань українських в’язнів – СІЗО в Таганрозі та виправна колонія № 10 в Республіці Мордовія, пишуть у матеріалі. 

“Росія відмовляється це визнавати. Російських адвокатів та Міжнародний комітет Червоного Хреста не допускають до цих установ. У Росії не порушено жодної кримінальної справи за фактами катувань проти українських цивільних осіб та військовополонених у цих та інших установах російської пенітенціарної системи”, – додала Печончик.

У багатьох випадках російська влада фабрикує кримінальні справи проти українських людей та військовополонених, що супроводжується фіктивними судовими процесами, обвинувальними вироками та тривалими термінами ув’язнення. 

“Таким чином, судові процеси використовуються як інструмент переслідування українців, а з огляду на масовий характер таких проваджень, відмова у справедливому судовому розгляді прирівнюється до тяжкого злочину”, – зазначила голова правління Центру прав людини ZMINA.

  • У Херсонській області документатори та документаторки МІПЛ ідентифікували щонайменше 526 викрадених цивільних. З них 204 в Херсоні.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів