Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

Інженера визнали винним у справі про розкрадання коштів під час реставрації музею в Херсоні

Поширити:
25 липня 2025 12:54
108
музей
Фото: Сторінка Херсонського художнього музею у фейсбуці

Херсонський міський суд визнав винним Михайла Локтєва у службовій недбалості під час технічного нагляду за реставрацією Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка. 

Про це повідомляє медіа Антикорупційний вимір з посиланням на вирок суду.

За даними слідства, у 2021 році інженер технічного нагляду Локтєв затвердив низку актів приймання будівельних робіт, які насправді не виконувалися. Йдеться про реконструкцію та пристосування будівлі музею-памʼятки архітектури й історії. На підставі цих актів ТОВ «ОДЕСМІСЬКБУД» із держбюджету перерахували понад 32 мільйони гривень. Експертизи встановили, що роботи були виконані лише на 4,1 мільйона гривень.

Зазначається, що Локтєв мав повноваження зупиняти роботи, вимагати документи, перевіряти відповідність матеріалів та контролювати якість і обсяг будівництва. Проте, він підписав чотири пакети актів, чим фактично підтвердив фіктивне виконання робіт.

Слідство встановило, що внаслідок його дій державі завдано збитків на понад 28,4 мільйона гривень.

Михайло Локтєв визнав провину й уклав угоду з прокурором. Він зобовʼязався надати свідчення в інших кримінальних провадженнях щодо заволодіння бюджетними коштами під час цієї ж реставрації. Суд затвердив угоду про визнання винуватості. 

Локтєв отримав 4 роки позбавлення волі умовно й 1 рік заборони обіймати посади з адмінфункціями. Також він отримав 4 тисячі 250 гривень штрафу. 

  • Раніше Херсонська окружна прокуратура подала до суду позов про стягнення з підрядної організації 28,4 мільйона гривень бюджетних коштів. Йдеться про невиконані ремонтно-реставраційні роботи в будівлі Херсонського обласного художнього музею імені Олексія Шовкуненка.
  • Перед втечею з міста, наприкінці жовтня – на початку листопада 2022 року, окупаційні війська пограбували херсонський музей, маскуючи свої дії гаслом “збереження культурних цінностей” і називаючи грабунок “евакуацією”. Мародерство в Херсонському художньому музеї за допомогою супутникових фотографій зафіксував Смітсонівський Інститут у США. Вкрадені експонати вивезли до Криму, у Центральний музей Тавриди. Херсонські музейники збирають докази російського злочину.
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів