Україні складно заглушити мовлення російських ЗМІ на окупованих територіях. Однак фахівці зазначають, що на цих територіях інформацію можна отримувати через супутникове мовлення, інтернет і соціальні мережі. Також через ефірне радіомовлення в діапазоні довгих, середніх та коротких хвиль.
Про це у проєкті Радіо Свободи “Новини Приазов’я” повідомив експрезидент концерну РРТ Валерій Юрченко.
За його словами, однією з причин є зона дії передавачів:
“Бо зона дії передавача, навіть потужного – максимум 50-60 кілометрів. А для глушіння, треба мати кілька сотень, а то і більше кілометрів”.
Також Юрченко додав, що наразі немає відповідальних за цей процес.
Як розповів представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Херсонській області Сергій Мовчан, Росія під час окупації в першу чергу захопила вежі, редакції, студії. Також перелаштувала передавачі й все обладнання.
“Щоб мовити в ефір і розповсюджувати свою пропагандистську думку на окуповані території», – зазначив він.
Раніше т.в.о. міністр МКІП сказав, що протидія російському телебаченню та радіомовленню можлива через інформування аудиторії й також на технічному рівні. Він розповів, що блокування російського телебачення – це дорого, а боротися із російським радіосигналом легше. Наразі розробляється проєкт.
Експерт із кібербезпеки Віталій Якушев розповів, що Україна не має технічних можливостей глушити сигнал російського кабельного та супутникового телебачення та операторів мобільного зв’язку на окупованих територіях.
У звіті Інституту вивчення війни йшлось про те, що незаконна влада встановила 17 тисяч 735 комплектів супутникового телебачення «Руський мир», які охоплюють понад 80 відсотків окупованої території Херсонської області.
Війська РФ на лівобережжі Херсонщини проводять рейди по селах та знищують антени на подвір'ях місцевих жителів. Перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський розповів про те, що окупаційні війська переконані в тому, що ці антени використовують для передавання сигналу та керування українськими дронами.