Підтримати нас

Донеччанка розповіла, як у декреті стала програмісткою

23 вересня 2019 05:08
891
Поширити:

У декреті можна освоїти нову професію, що дозволить працювати з дому та більше часу приділяти дітям. 

Для початку можна записатись на безкоштовні заняття, де розкажуть основи. Так, 35-річна Анна Бондаренко з Харцизьку Донецької області освоїла веб-програмування та зараз створює сайти.

"До декрету, 8 років жила в Донецьку та працювала у банку. Допомагала корпоративним клієнтам з кредитами для бізнесу. Коли почались обстріли, разом з чоловіком поїхали у Маріуполь. Особливо не вибирали куди їхати, більшість колег вже були там, - розповідає Gazeta.ua Анна, - Взяли з собою тільки літні речі. Добре, що не встигли купити у Донецьку квартиру! Уже придивлялись варіанти".

Через місяць пара вирішила спробувати пожити у Кривому Розі. Там були філіали компаній, куди вони перевелись працювати. Проте місто не сподобалось. Анна була вагітна першою дитиною та вирішили разом з чоловіком повернулись у Маріуполь. Там живуть і зараз.

З 20 дівчат до фіналу курсів дійшли 8

З 20 дівчат до фіналу курсів дійшли 8

"Я до сих пір у декреті, вже з другою дитиною. Зараз старшому три з половиною роки, а молодшому майже два рочки. Проте на роботу у банк виходити не хотілось, - розповідає Анна, - Якось у соціальній мережі натрапила на оголошення про набір на безкоштовні курси веб-розробки "IT-Mom" у Маріуполі. Ні з ким не радилась, одразу заповнила анкету. Чомусь думала, що мене не візьмуть. Хоча там не було особливих вимог. Треба було бути мамою у декреті, навіть просили свідоцтво про народження дітей. Також треба було мати базові знання англійської мови. Хоча на курсах мова особливо не потрібна була".

Курси проходили з березня по червень у 2018 році. Заняття тривали півтори години ввечері раз на тиждень, додому задавали матеріал для самостійного опрацювання. На початку в групі близько 20 дівчат, але до фінішу дійшло 8.

"Гадаю, організатори курсів не ставили на меті зробити з нас готових спеціалістів, а хотіли розповісти про професію. На інших курсах, куди я ходила, дуже активне навчання та складні задачі. А тут ми починали з самих простих речей. Це як у школі вчать літери, потім склади і вже після цього слова, - зазначає Анна, - До цього я не цікавилася веб-розробкою та у мене навіть знайомих не було з цієї сфери. Щоб себе якось мотивувати, читала дуже багато статей, історій дівчат і жінок, які входили у сферу IT. Тому що насправді морально дуже важко, коли ти фахівець в одній сфері, а тут ти починаєш "з нуля", нічого не розумієш".

 Анна з чоловіком родом з Харцизька, останні роки перед війною жили у Донецьку

Анна з чоловіком родом з Харцизька, останні роки перед війною жили у Донецьку

Після навчання, дівчина попросилась на стажування у місцеву ІТ-компанії. А викладачка з курсів порекомендувала її для роботи. Проте перед початком попросили виконати 2 тестові завдання. Третє стало вже комерційним, за який вже отримала перші гроші.

"Раніше на роботі доводилося вічно гнатися за показниками, робота вичавлювала всі соки. Бо так влаштована приватний бізнес: менше платити й більше вимагати. А у сфері веб-розробки керівництво більш прогресивне, вміє мотивувати та надихати, - ділиться Анна, - Мені ставлять задачу та я сама кажу скільки мені треба часу для її виконання. Але за будь-яких сімейних обставин маю встигнути. Працюю поки діти у садочку та вночі, коли вкладаю спати".

Зараз Анна 7 місяців працює фрілансером та займається створенням сайтів на одну сторінку. На самий простий сайт треба днів 5. Клієнти кажуть, як саме має виглядати сторінка на комп'ютері, на планшеті та на телефоні, а вона має це зробити. Така робота коштує десь в районі $100-150.

Двоє хлопчиків народила вже в Маріуполі, зараз у декретній відпустці

Двоє хлопчиків народила вже в Маріуполі, зараз у декретній відпустці

"Поки не роблю сайти, де використовують бази даних. Наприклад, де пропонують подивитись відгуки чи пропонують схожі товари. Для цього треба пройти додаткові курси, - зазначає Анна, - Насправді не потрібно мати божевільної математичної освіти або філософських знань для того, щоб освоїти цю сферу. Головне - не кинути справу і знайти людину, яка тебе буде підтримувати. У мене – це мій чоловік та мама. Вони можуть й з дітьми погратись, поки я працюю".

35-річна Анна Бондаренко з Харцизьку Донецької області отримала вищу освіту за фахом "економічна кібернетика". До декретної відпустки 8 років працювала у банківській сфері. Через військові дії в Донецьку, разом з чоловіком переїхала жити до Маріуполя. Після народження другої дитини пішла на безкоштовні курси "IT-Mom" та зараз займається створенням сайтів.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ