Нова судово-медична експертиза тіла журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула у російському полоні, виявила тілесні ушкодження про які раніше не повідомлялося.
Про це повідомило видання LIGA.net з відповіді Офісу генерального прокурора на запит.
У виданні зазначають, що експертизу 9 липня 2025 року провело Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров'я.
Дослідження виявило, що у Вікторії Рощиної була травма шиї, переломи кісток, крововиливи у м'які тканини скроневої ділянки, правого плеча і гомілок, садно лівої стопи. Попри додаткові відомості, встановити причини смерті журналістки не вдалося.
"На момент проведення експертизи тіло Рощиної знаходиться в стані виражених трупних змін із порушенням структури тканин, що не дозволяє встановити причину смерті та пов'язати її з тілесними ушкодженнями", – повідомила начальниця управління інформаційної політики та комунікацій Офісу генпрокурора Мар'яна Гайовська-Ковбасюк журналістам.
За словами Мар'яни Гайовської-Ковбасюк, тіло було передане в Україну у стані "глибокого замороження з ознаками муміфікації та гниття".
Результатів дослідження від французьких експертів ще немає, пишуть у виданні. В Україні проводять ще одну експертизу – судово медико-криміналістичну.
Що відомо про Вікторію Рощину?
Вікторія Рощина народилася 6 жовтня 1996 року у Запоріжжі.
Вона працювала у виданні hromadske, публікувалася в «Українській правді» та «Радіо Свобода». Також співпрацювала з «Українським радіо», «UA: Першим» та «Цензор.нет».
У 2022-му журналістка отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці», повідомляє hromadske.
Після початку повномасштабного вторгнення Вікторія Рощина писала про життя окупованих територій.
У вересні 2022 року в українському виданні “Новини Донбасу” вийшов матеріал Вікторії Рощиної про незаконний референдум на Херсонщині під назвою “Тут дуже багато патріотів України”. Як відбувається “референдум” на Херсонщині"
Вікторія зникла 3 серпня 2023 року на окупованих територіях України. За словами батька, 27 липня вона вирушила з України до Польщі й мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні, розповідають у hromadske.
За інформацією від Медійної ініціативи за права людини, журналістку утримували мінімум у двох тюрмах: виправній колонії №77 у Бердянську та СІЗО №2 у Таганрозі.
У березні 2022 року росіяни також викрадали медійницю. Тоді вона опинилася на волі через десять днів.
Інформація про смерть Вікторії надійшла її батькові Володимиру від російських офіційних осіб. Пізніше цю інформацію підтвердив Омбудсман Дмитро Лубінець.
Наприкінці лютого 2025 року до України в межах репатріації повернули тіло Вікторії. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко в інтерв'ю «Цензор. НЕТ», яке було опубліковане 24 квітня.
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у своєму телеграм-каналі опублікував допис у якому пояснив, що про повернення тіла журналістки не повідомляли раніше через необхідність ДНК-експертиз. За його словами, росіяни часто застосовують тактику підміни тіл і не було певності, що повернути вдалося саме Вікторію.
У травні 2025 року депутати ВРУ підтримали звернення про присвоєння журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України.
У березні 2025 року відбулась прем’єра фільму-розслідування журналістів «Слідства.Інфо» «Останнє завдання Віки».