Жителька Херсона побачила у мобільному додатку своєї 10-річної доньки, що невідомий чоловік запитував у дівчинки про фото інтимного характеру. На щастя, мати вчасно побачила переписку і далі цього спілкування дівчинки з чоловіком не дійшло.
Про це повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області.
Наразі інформація зареєстрована у Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень, поліція проводить перевірку, після результатів якої події буде надана правова кваліфікація.
Що потрібно знати усім батькам, щоб захистити та убезпечити дітей від педофілів у мережі інтернет?
1. Про повідомлення інтимного характеру діти самі розповідають вкрай рідко, тому завдання батьків – вчасно виявити спілкування у соцмережі дитини з підозрілими людьми, які просять у неповнолітніх фото інтимного характеру можливо з метою подальшого шантажу або особистих зустрічей.
2. Якщо ваша дитина зареєстрована в соціальній мережі, обов'язково поговоріть з нею про безпечну поведінку в інтернеті. Поясніть, чим небезпечне спілкування в соцмережі з незнайомцями, що не бажано викладати інформацію про свій вік, телефон, паролі, місце проживання та навчання, не додавати в друзі незнайомих людей. Навчіть дітей нікому не передавати особисту інформацію, покажіть їм, як блокувати користувачів в соцмережах.
3. Наведіть дитині приклади, коли спілкування виходить за межі дозволеного: якщо невідомі просять фото інтимного характеру або натякають на особисту зустріч. Поясність, що віртуальний друг може виявитися злочинцем і в інтернеті люди не завжди є тими, за кого себе видають. Під фотографією підлітка може ховатися збоченець.
4. Намагайтеся встановити довірливі відносини з сином чи донькою, щоб вони самі розповідали вам про своїх реальних та віртуальних друзів. Слідкуйте, з ким спілкується дитина, на які групи, додатки або спільноти вона підписується. Про свої проблеми та переживання дитина повинна розповідати вам, а не незнайомим людям.
Шановні громадяни! Якщо ви виявили підозрілу переписку вашої дитини з незнайомцем, який пропонує надіслати інтимні фото або просить особисто зустрітися, негайно звертайтеся у найближчий відділ поліції, телефонуйте за номером «102» або можете написати лист на «скриньку довіри» відділу ювенальної превенції поліції Херсонщини [email protected]
Розкажіть про цю статтю своїм родичами, сусідам та друзям, у яких є діти, щоб вчасно захистити їх від сексуальних домагань з боку користувачів мережі інтернет.