Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

Держдума РФ заборонила позбавляти громадянства жителів окупованих територій за злочини

Поширити:
17 липня 2025 15:41
207
паспорт РФ
Паспорт РФ. Фото: Freepik

Державна дума РФ внесла поправку до ухваленого 17 липня закону про розширення переліку підстав для позбавлення російського громадянства за скоєння злочинів. 

Про це пишуть російські медіа.

За цим законом, людей могли позбавити набутого російського громадянства, за скоєння певних злочинів, якщо вони отримали його на підставі федерального конституційного закону, міжнародного договору або через прийняття до громадянства.

Поправка передбачає, що мешканців окупованих українських територій не позбавлятимуть громадянства РФ за скоєння таких злочинів.

Також до переліку злочинів було додано близько 20 нових статей, зокрема насильницькі дії сексуального характеру щодо дітей, заклики до здійснення терористичної діяльності, умисне вбивство, скоєння злочинів з мотивів екстремізму або виправдання тероризму.

Що відомо про незаконну паспортизацію на окупованих територіях? 

Раніше в коментарі “Вгору” заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов розповів, що окупаційна адміністрація погрожує депортацією тим людям, які відмовляються брати російський паспорт. Також відомий випадок, коли на лівобережжі Херсонщини сильно побили людину, яка не захотіла отримувати документи РФ. Після цього вона була вимушена їх узяти.

За інформацією Міністерства юстиції, наявність українського паспорта російські окупанти розцінюють як акт протесту. Через це місцеві жителі вимушені отримати російське громадянство.

“Насильницька паспортизація є незаконною та не визнається в Україні й у світі, оскільки суперечить принципам і нормам міжнародного права і є порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни”, – йдеться в повідомленні Мін'юсту. 

  • Очільник Кремля Володимир Путін 20 березня підписав указ, який зобов’язував громадян України, що перебувають у Росії або на окупованих РФ українських територіях, “врегулювати свій правовий статус” до 10 вересня 2025 року або покинути територію.

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів