У випадку зруйнування або пошкодження житла, не відбувається нарахування і стягнення заборгованості за комунальні послуги, а також нарахування будь-яких штрафних санкцій щодо такої заборгованості.
Про це в етері “Вгору” розповіла юристка Благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я”, адвокатка громадської приймальні УГСПЛ в Херсоні Наталя Юрченко. Юристка радить звернути увагу на те, що необхідно в обов'язковому порядку повідомити надавачів житлово-комунальних послуг про пошкодження або руйнування вашого житла.
“До них потрібно звернутися з відповідною заявою, в якій повідомити, коли сталася ця подія і додати відповідні підтверджуючі документи, наприклад, витяг з єдиного реєстру досудових розслідувань, в якому буде зазначена дата й адреса зруйнованого майна”, – пояснює Наталя Юрченко.
Вона також зазначила, що якщо ви не проживаєте у будинку чи квартирі й були вимушені виїхати, ви не зобов'язані сплачувати комунальні для контролю яких не встановлені лічильники.
“Звісно, всі ми розуміємо, якщо є лічильник на житлово-комунальну послугу, там є відповідні показники, якщо така послуга була спожита, то вона має бути сплачена. А якщо люди не проживали у своєму помешканні, вони виїхали, то з них знімається обов'язок сплати таких комунальних послуг, наприклад, за теплопостачання”, – розповідає юристка.
Проте у цьому випадку також необхідно звернутися з відповідною заявою до надавача таких послуг, в якій вказати, з якого періоду ви не проживаєте в вашому будинку чи квартирі й надати відповідні підтверджувальні документи.
“Наприклад довідку ВПО чи якийсь документ, який підтверджує ваше проживання за кордоном, або закордонний паспорт з відмітками, що ви перетнули в відповідний час кордон України. Якщо ви мобілізовані слід надати довідку про те, де ви проходите військову службу”, – пояснює вона.
Наталя Юрченко наголошує, що такі заяви потрібно надавати кожні 6 місяців.
Жителі Херсонської області, які у 2022 році проживали на окупованих територіях або територіях активних бойових дій, і яким пільги та житлові субсидії виплачувалися згідно з умовами воєнного стану, щоб продовжити отримувати виплати повинні до 1 липня звернутися до органів Пенсійного фонду України (ПФУ) із заявами про призначення житлової субсидії або пільги.
Згідно з Постановою "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг", за період окупації понад 75 тисячам споживачів Херсонщини скоригували рахунки за воду.
Пенсіонери, які працювали в селах та продовжують там проживати після виходу на пенсію, зможуть скористатись пільгами. Стовідсоткова пільга діє на оплату комунальних послуг та придбання побутового палива.
Медіаплатформа «Вгору» використовує файли cookie для покращення роботи сайту, аналізу відвідувань. Ми також можемо збирати персональні дані, такі як ім’я, ел. пошта чи номер телефону, лише за вашої згоди.