Підтримати нас

Чи законне стягнення адресної допомоги з ВПО за 2014-17 роки

15 листопада 2017 12:32
275
Поширити:

Влітку 2017 року вступили в дію оновлення законодавства, що стосуються внутрішньо переміщених осіб (ВПО). 

Відтепер у зв’язку зі зміною переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, декому з переселенців не лише припинили виплати, але і стягують надмірну адресну допомогу за 2014-17 рр, повідомляє Ресурсний Центр ГУРТ.

Оновлення Постанови КМУ від 1 жовтня 2014 р. № 505 набуло чинності з 1 червня 2017 року. Відповідно до змін, адресна допомога внутрішньо переміщеним особам не буде виплачуватися, якщо вони проживають або мають будь-яке майно у населених пунктах, які не включені до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085.

Документом визначено, що грошова допомога буде нараховуватися:

  • особам, які перемістилися із тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення;
  • особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції.

Стосовно практики застосування такого оновлення Управліннями праці та соціального захисту населення (УТСЗН): особам, які отримували адресну допомогу, виплати припиняються. Також будуть стягуватися кошти за весь період надання адресної допомоги з 2014 р. по 2017 р.

Проте такі дії є неправомірними з точки зору законодавства, адже закон зворотної сили не має.

Порядок дій УТСЗН дуже простий: їхній представник надсилає повідомлення на адресу, де проживає особа, із вказаними чіткими строками повернення коштів. У разі, якщо особа кошти не повертає, Управління подає позовну заяву до суду. Але позаяк оновлення до законодавства набули чинності 1 червня 2017 року, то судова практика щодо цих питань ще невідома.

Тож якщо ви отримали повідомлення від УТСЗН з текстом: «Просимо повернути сплачені кошти, які були виплачені Вам за період 2014-2017 рр. як адресна допомога для внутрішньо переміщеної особи», не кваптеся йти до банку та перераховувати гроші на рахунок державного органу. Адже є велика вірогідність, що суд не задовольнить такий позов, а ваша законно отримана адресна допомога залишиться на вашому рахунку.

Нагадаємо, відповідно до Постанови КМУ від 1 жовтня 2014 р. № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах рад, з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Підготувала Юлія Усова

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів