Армянськ і Красноперекопськ продовжують пожинати плоди "хімічної атаки". У цих містах рятують від загибелі бездомних тварин. У соцмережах пишуть, що з населених пунктів через екологічну катастрофу поїхало багато волонтерів і доглядати за тваринами нікому.
"У котів сльозяться очі, деяких сильно рве, шерсть липка. Ми їх підбираємо на вулицях. Уже звернули увагу, що там є й домашні тварини. Мабуть, господарі виїхали з Армянська, а тварин дівати нікуди, і вони їх залишають на вулиці. Що вони там можуть знайти? Навіть вода з домішкою кислоти. Так, є вже і загиблі коти", — розповіла волонтер Валентина.
Вона каже, що її діти поїхали ближче до моря, їй же шкода кидати тварин. А знайти місце, куди їх вивезти, — нема можливості.
Ще одна волонтер Марія Смирнова звертається за допомогою через соцмережі. "Вони беззахисні, залишаються на вулицях, нюхають носами кислотні краплі, валяються у калюжах із хімічними речовинами. Годувати біля магазину чи під'їзду колишнього улюбленця двору Тузика ніхто тепер не буде", — пише волонтер. За її словами, навіть у домашніх котів пошкоджені носи через кислоту. "Люди розгублені й не знають, куди їм самим подітися, і куди перевезти домашніх тварин", — зазначила Смирнова.
Але покинуті в Армянську не тільки тварини, а й самотні літні люди. Волонтери у постраждалих містах організовують допомогу. В аптеках їм видають безкоштовні ліки: краплі для очей, препарати для печінки, краплі для носа і протиалергічні засоби, сорбенти, відхаркувальні засоби, полоскання для горла, препарати від головного болю й серцеві. Правда, допомогу дають лише ветеранам, багатодітним, інвалідам і малозабезпеченим.
Також волонтери збирають теплі речі для дітей Армянська, які виїхали з міста ще на початку вересня у санаторії. А зараз невідомо коли зможуть повернутися, і передати їм речі нікому. До речі, на півострові зараз дуже похолодало. Жителі передають речі й підручники для дітей через водіїв рейсових автобусів.
В Армянську вже назріває невдоволення, жителі, які залишилися, вимагають, щоб у місто приїхали незалежні вузькопрофільні медики: офтальмологи, гастроентерологи, пульманології. Громадські активісти кажуть, що не довіряють аналізам і обстеженням місцевих медиків, які приховують результати катастрофи.
Також люди вимагають, щоб у санаторії, де зараз перебувають тисячі школярів постраждалого міста, відправили педагогічні загони — діти повинні продовжувати освіту. Також пропонують відправити до моря і пенсіонерів.
Список із семи пунктів жителі передали у місцеву "адміністрацію". А самі переконують містян організовувати патрулі, які стежитимуть за вивезенням опалого зараженого листя: "Не допускайте їхнього спалювання, навіть на приватних територіях, телефонуйте 101".