Антидронові сітки здатні покращити безпекові умови для жителів Херсонської міської громади, однак повністю захистити людей від дронового терору російських військ вони не можуть.
Про це виданню Telegraf розповів очільник Херсонської міської військової адміністрації Ярослав Шанько.
"Варто розуміти, що антидронові сітки це не панацея у цьому випадку. Але вони можуть частково знизити ризик ураження дронами, особливо на дорогах або об’єктах критичної інфраструктури. Якщо дрон скидає вибухівку, сітка здатна зменшити силу удару або обмежити зону ураження", – зазначив очільник МВА.
За його словами, повністю захистити громаду, яка розташована так близько до фронту, просто неможливо. Це технологічна війна, в якій ворог постійно вдосконалює свою тактику й технічні можливості.
Антидронові сітки вже давно використовують військові для укриття своїх позицій, зокрема "ловлять" безпілотники у сітки для риболовлі. Дефіцит таких засобів залишається постійним, пише видання.
У розмові з журналістами Ярослав Шанько повідомив, що міська влада розуміє потребу військових в антидронових сітках. Зараз міська влада співпрацює з військовими та технічними фахівцями, аби визначити ділянки, на яких доцільно встановлювати сітки.
Водночас найефективнішими засобами боротьби з дронами залишаються системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) та засоби виявлення, додав очільник МВА.
"На питання "Телеграфу" яка ціна одного квадратного метра встановлення таких сіток, Шанько відповів, що усе залежить від технічних характеристик, обсягу матеріалів і площ, які потрібно прикрити. Є сітки, які місто отримує безплатно від небайдужих. Загальний бюджет на "антидронну безпеку", терміни чи локації встановлення антидронових сіток посадовець не розкриває з міркувань безпеки", - зазначають журналісти.
Ярослав Шанько зазанчив, що місцеві підприємці, почали самотужки встановлювати антидронові сітки перед магазинами, закладами харчування та на вулицях.