Підтримати нас

ЧАЕС: сімейний попил на 100 000 000 та радіоактивний експорт

Vgoru
07 листопада 2016 04:35
660
Поширити:

Національна поліція України другий рік розслідує справу щодо розтрати державних коштів у особливо великих розмірах на Чорнобильській атомній станції.

Зокрема йдеться про участь директора ЧАЕС Ігоря Грамоткіна.

 

За версією слідства, ряд приватних компаній демонтує обладнання машинних залів ЧАЕС, перепродає його іншим приватним фірмам, а остнанні -  вивозять радіоактивно забруднені конструкції із зони відчуження. У двох із трьох компаній, які виграли тендер і займались демонтажем і дезактивацією конструкцій,  працював син директора ЧАЕС - Пилип Грамоткін.

 

Три компанії з демонтажу обладнання першого енергоблоку ЧАЕС обрані на тендерах у 2012-2015 роках: ПП «Промметбуд», ТОВ «Метресурс» та ТОВ «Метал-сервіс плюс».

 

Раніше журналісти видання НГ встановили, що ці фірми пов’язані між собою спільним менеджментом: співзасновником “Метал-сервісу” є Андрій Орловський, він же був засновником  ТОВ «Метресурсу». Нині «Метресурсом» володіє Ігор Сторожик. Раніше співвласником цієї фірми також був Вадим Резніченко – засновник ПП «Промметбуд».  

За умовами тендерів, ці компанії мали демонтувати обладнання і очистити метал від радіації - дезактивувати.

 

У липні 2016 року за результатами перевірки фінансова інспеція зауважує, що роботи з демонтажу і дезактивації електростанція могла провести власними силами, оскільки має в штаті 2,5 тис. працівників. Натомість, АЕС заплатить 100 млн грн за ці роботи приватним компаніям.

Директор ЧАЕС Ігор Грамоткін на питання, чому роботи із демонтажу виконують не працівники станції, а приватні фірми - пояснює, що це низькокваліфікована і низько оплачувана робота для працівників електростанції: “Демонтаж обладнання, дезактивація, його дефрагментація - це найнижче кваліфікована праця. Сьогодні рівень роботи станції і рівень оплати настільки великий, що дозволяє виконувати ось такі складні проекти, як арка, поводження з ядерним паливом. Тому немає сенсу брати людей, які сьогодні мають дуже високу зарплатню і кидати їх на найнижче оплачувану роботу.

 
В ході перевірки, інспектори встановили, що із 12 тис. тон демонтованого обладнання на Чорнобильську електростанцію повернуто лише 5 тис. тонн.  Інші 7 тис. тонн, за версією ЧАЕС, захоронили, оскільки це обладнання не вдалось дезактивувати. За версією поліції - перепродали посередникам та вивезли з території ЧАЕС. Нині роботи із демонтажу на ЧАЕС припинені, оскільки триває слідство.

 

За версією слідства, демонтовані та радіоактивно забруднені металеві конструкції реалізовувались за заниженими цінами іншим приватним компаніям:  ТОВ «ТД Стандарт - Плюс», ТОВ «Смесьмет», ТОВ «Флешкорп», ТОВ «Мірокон», ТОВ «Мегамет», ТОВ «Прогресгруп», ПП «Укрспеціндустрія».

Демонтажем першого енергоблоку займалась компанія ТОВ «Метал-сервіс плюс». Саме в цій фірмі працював син директора ЧАЕС - Пилип Грамоткін.

 

Раніше видання ЕП публікувало документи щодо його офіційного працевлаштування. Компанія зареєстрована у смт Глеваха, у Київській області, але за офіційною адресою  - приватний будинок пенсіонерки. У телефонній розмові, за офіційним телефоном “Метал-сервісу” журналістам повідомляють, що підприємство вже продали. Втім, у офіційному реєстрі інформація про зміни серед засновників - відсутня.

 

Натомість, у телефонній розмові Пилип Грамоткін зізнається, що працював у «Промметбуді». Це ніби “конкурент” Металсервісу, інша компанія, яка також виграла тендер на ЧАЕС.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ