Підтримати нас

Секрет успіху Тавричанської ОТГ – співпраця з бізнесом

Автор статті
16 травня 2018 05:30
801
Поширити:

Тавричанську об’єднану територіальну громаду, що знаходиться в Каховському районі, справедливо можна назвати однією з найзаможніших сільських громад на Херсонщині. У чому ж секрет успіху цієї громади?

Тавричанська громада має в підпорядкуванні 9 сіл Тавричанка, Скворцівка, Солідарне, Мар'янівка, Дудчине, Любимо-Павлівка, Любимо-Мар'ївка, Заозерне, Ольгівка, чисельність населення громади- 4477 мешканців.

На території ОТГ працює декілька крупних підприємств, таких як «Дослідне господарство «Асканійське» Асканійської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України, ТОВ «АгроБізнес», а також фермери.

Як розповідає головний бухгалтер Тавричанської ОТГ Наталія Русалімова, місцевий бюджет збільшився за рахунок перерозподілу дохідної частини.

«Коли були сільські ради, дохід на податки фізичних осіб не потрапляв в місцеві бюджети. А зараз подохідний податок складає основу наших бюджетних надходжень. На наших підприємствах стовідсоткове легальне працевлаштування населення. Підприємці відповідально ставляться до сплати податків, адже багато з них депутати місцевої ради, члени бюджетної комісії, та розуміють, як і куди поступають ці гроші», - розповіла Наталія Степанівна.

Як зазначив голова Тавричанської ОТГ Юрій Гречка, у минулому році дохід громади був вище за середній показник на 900 тисяч гривень, і ці кошти були вилучені з міського бюджету й передані до державного. Зараз кількість власних доходів на душу населення в громаді складає шість з половиною тисяч гривень (у Херсоні, для прикладу, ця сума вдвічі менша).

Окрім поповнення місцевого бюджету, підприємства надають мешканцям громади робочі місця, а також створюють комфортні умови для праці та життя. Наприклад, ТОВ «АгроБізнес», яке вже 11 років базується в с.Мар'янівка, вдалося побудувати ледь не торгово-розважальний центр на своїй території, в який приїжджають провести дозвілля мешканці з усієї ОТГ.

Фото Катерини Пономаренко

Територія підприємства "Агробізнес" в с.Мар'янівка. Фото Ірини Ухваріної

Підприємство займається здебільшого вирощуванням сої та кукурудзи, зараз там працює 180 працівників, серед яких мешканці не тільки Маря’нівки, а й сусідніх сіл, тому для них організований автобус, який підвозе людей на роботу.

Також на території підприємства є їдальня, яка забезпечує працівників харчуванням, та своя пекарня, продукція якої користується популярністю й за межами села.

Усе це було побудоване «з нуля». Побачити, як виглядали ці приміщення раніше, можна на фотографіях в їдальні.

Відповідно є й невеличка ферма - всі страви готують з власних продуктів.

Фото Ірини Ухваріної

Ферма на території "Агробізнесу".Фото Катерини Пономаренко

Також на території «АгроБізнесу», просто за їдальнею знаходиться спортивна зала, що вражає своєю сучасністю, адже навіть в обласному центрі такого не побачиш. Мешканці громади мають змогу займатися в цьому залі безкоштовно.

Спортивний зал в Мар'янівці.

Фото Катерини Пономаренко

Автор відео Ірина Ухваріна

Ламає стереотипи про сільське життя й місцеве кафе, інтер’єр якого не поступається закладам в великих містах. Тут можна поласувати такими популярними стравами як піца, паста та випити філіжанку кави.

Сучасне кафе на території підприємств. Фото Катерини Пономаренко

«Ми вважаємо, що сільський мешканець має право отримувати такі ж якісні послуги, як міський. Чому б ні?», - прокоментував фінансовий директор «АгроБізнесу» Данило Репілевський.

Рік тому на території Мар’янівки почалося будування футбольного поля, адже в громаді є свій футбольний клуб й в майбутньому планується розвивати дитячий футбол. У вересні цього року поле вже буде готово приймати гравців. 

Футбольне поле, будівництво якого буде закінчено в вересні 2018. Фото Катерини Пономаренко

 Фото Ірини Ухваріної

Як зазначив голова Тавричанської ОТГ Юрій Гречка, це той приклад співпраці, коли представники бізнесу не тільки використовують ресурси громади для своїх цілей, а й роблять свій внесок в її розвиток.

Матеріал підготовлений за результатами прес-туру, організованого Херсонським регіональним відділенням асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) за підтримки USAID.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ