Скандал навколо заводу «Мікрон» біля річки Кошової набуває дедалі більшого розголосу. Мешканці навколишніх будинків та й навіть з прилеглого мікрорайону «Острів» вийшли на мітинг під ворота підприємства.
До газети звернулася Юлія Тищенко, відома в Херсоні екоактивістка. За її словами, вже близько місяця повітря біля залізничного мосту через річку Кошову постійно забруднюється викидами із заводу «Мікрон», що виробляє сухі будівельні суміші. Хмари пилу досягають навіть багатоповерхівок, що розташовані за кілометр від підприємства на «Острові». Юлія запросила журналістів газети прийти на мітинг, що організували місцеві мешканці. Вони вже зневірились, що проблему вдасться вирішити зверненнями до органів влади. Як розвивалися події під час акції — дивіться у відео:
Як відзначив депутат Корабельної райради Віктор Сухокобилін, наразі підприємство поки що начебто не працює, а вся поточна робота — це перевірка потужностей та налагодження виробництва. Тому до Державної екологічної інспекції ніякі документи не подавались, а оцінка впливу на довкілля (ОВД) тільки розробляється. Нагадаємо, ОВД — це обов’язковий пакет документів, який повинно розробити та затвердити кожне підприємство перед початком своєї роботи. Згадуючи перебіг подій, Сухокобилін зазначив, що спочатку підприємство взагалі працювало без труби, через яку мала відводитися пилюка, і вона густим шаром вкривала все навколо. Наразі ситуації змінилась лише в тому, що пил по трубі піднімається вище, але - так само застилає все навкруги.
Сліди пилу, що встигли зняти місцеві.
За словами мешканців, керівник підприємства Костянтин Томілін обіцяв поставити фільтри для вловлювання пилу до 14 серпня. Але цього так і не сталося, тож люди стали збирати підписи до Держекоінспекції з вимогами перевірити підприємство. До обурених мешканців вийшов представник керівництва заводу, але відмовився спілкуватися за присутності преси, назвавши події «цирком».
Проте цю ситуацію херсонці «цирком» аж ніяк не вважають. Представника заводу та водія фури, що приїхав з матеріалами для виробництва, ледь не побили. Бо люди розуміють, що забрудненим повітрям дихати небезпечно. Недарма проблему забрудненого повітря Всесвітня організація охорони здоров’я поставила в авангарді глобальних загроз людства. А тверді фракції займають перше місце серед основних забруднювачів. Онкологічні захворювання та провокація неінфекційних захворювань (а це цукровий діабет або хвороби серцево-судинної системи) — ось наслідки, під ударом яких наразі опинилися херсонці. Тож наступний крок за місцевою владою: чи буде вона й надалі ігнорувати здоров’я та життя містян і захищати їх право на чисте повітря.
P.S. Виготовлення цього матеріалу в рамках проекту «Місцева демократія» стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.