Підтримати нас

Коронавірус: “друга хвиля” чи постійне зростання?

28 серпня 2020 02:25
262
Поширити:

Коронавірусна інфекція COVID-19, в існування якої досі ще не вірять тисячі людей, продовжує поширюватися планетою. Почавшись у кінці минулого року в Китаї, хвороба прокотилася по всьому світу, і на сьогодні, 27 серпня, число заражень уже перевищило 24 мільйони. При цьому більш 822 тисяч чоловік померло.

У п'ятірці найбільш уражених коронавірусом країн - США (5,8 мільйона випадків), Бразилія (3,6 мільйона), Індія (3,2 мільйона), Росія (970,8 тисяч) і ПАР (615,7 тисяч).

Що стосується України, то на кінець серпня 2020-го офіційно зареєстровано близько 120 тисяч випадків зараження COVID-19, при цьому померло дві з половиною тисячі хворих.

Херсонщина продовжує залишатися відносно благополучним регіоном: у нас підтверджено 363 випадки інфікування (на четвер, 27 серпня). Правда, саме сьогодні регіон встановив сумнівний рекорд: тести виявили 17 нових випадків інфікування.

У зв'язку з цими обставинами в українському уряді готуються продовжити карантин у черговий раз: до кінця листопада. І одразу 15 регіонів і Київ не відповідають вимогам, необхідним для пом'якшення карантинних заходів. Крім того, з кінця серпня і до кінця вересня Кабмін вводить заборону на відвідування України іноземними громадянами.

Тим часом фахівці заговорили про початок у світі другої хвилі коронавірусу. Зокрема, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська в ефірі одного з українських телеканалів заявила: "Дійсно, друга хвиля вже почалася. У нас була така велика надія, що коронавірус закінчиться. Ми завжди говорили, що це сезонне захворювання, як і грип. Але, тим не менш, як  бачимо, влітку ніякого зниження захворюваності не відбулося, а навпаки - спостерігається дуже помітне зростання, яке суттєво "б'є" по системах охорони здоров'я", - сказала вона.

Проте, фахівці здебільшого все ще не визначилися з питанням, чи можна взагалі використовувати термін “друга хвиля”, коли  йдеться про COVID-19. Так, офіційна представниця ВООЗ Маргарет Харріс заявила: ці дискусії не допоможуть зрозуміти характер поширення цього захворювання.

"Люди все ще думають про сезонність. Проте всім нам зараз необхідно зосередитися на тому, що це новий вірус, який поводиться інакше", - заявила Харріс на віртуальному брифінгу в Женеві. Вона також закликала зберігати пильність і вживати заходів для уповільнення поширення цього захворювання, оскільки на тлі скасування заборони на масові збори темпи його поширення почали рости.

Вона також попередила про необхідність перестати мислити в термінах хвиль захворювання: "Це буде одна велика хвиля. Будуть деякі зниження і підвищення рівня захворюваності. Найкраще зараз - вирівняти цю криву і домогтися, щоб вона пішла вниз".

Відзначимо на закінчення основний "карантинний" парадокс цього року. Навесні, коли в Україні щодоби фіксувалося лише кілька сотень випадків зараження інфекцією, діяли дійсно дуже суворі обмежувальні заходи: була припинена робота громадського транспорту, в тому числі скасували всі авіарейси, у торгівлі працювали лише продуктові магазини, аптеки та ломбарди, до 70% підприємств  закрили, пішли в глибокий карантин школи і виші, не проводилися масові заходи - концерти, спортивні змагання і так далі. У той же час зараз, коли тести фіксують в Україні до двох тисяч, а то і більше, випадків захворювання на COVID-19 за добу, карантинні заходи істотно пом'якшені. Тому створюється враження, що в українському уряді по-справжньому не підозрюють, що саме потрібно робити в ситуації, що склалася. І чого всім нам чекати надалі.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ