Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Ірина Марчук: “Децентралізація дала нам можливість жити по новому”

Поширити:
30 грудня 2021 16:36
3,773

Фойє гімназії Асканійської територіальної громади вражає відсутністю “традиційних” для шкіл вахтерів чи охоронців і наявністю м'якого чорного дивана. 

Директорка гімназії Ірина Марчук пояснює:

Ми відмовилися від охоронців - це певна економія. Школа також повністю відмовилася від чергування: ні вчителі у нас не чергують, ні діти.  На ресепшені встановлено  відеоспостереження і, якщо трапиться якась ситуація,  завжди можемо переглянути записи. А це у нас - “диванчик щастя”.  Коли у дитини або вчителя поганий настрій, вони сідають на цей диван. І всі, хто проходить повз, має зупинитися, вислухати, розвеселити й підняти людині настрій.

Цікаво, що така форма психологічної підтримки доволі дієва, і на диванчик сідають не лише сумні дітлахи, а й дорослі.

Директорка опорного закладу - навчально-виховного комплексу Асканія-Нова “Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад - позашкільний навчальний заклад - гімназія” Асканія-Нова селищної ради Херсонської області Ірина Павлівна Марчук

Стосунки між адміністрацією, педагогами та учнями гімназії взагалі ламають усілякі “традиційні” стереотипи про освітянські заклади. Зокрема, тут до директорки  не “на килим” ходять, а - на філіжанку кави.

Ми залучаємо учнів до керування школою, - розповідає Ірина Павлівна. - Діти приходять, ми разом п’ємо каву і приймаємо рішення стосовно того, що відбувається в нашій школі. Наприклад, діти дуже хотіли, щоби у них був молодіжний центр - простір, де можна відпочити без вчителів. Вирішили облаштувати його на другому поверсі. Там був звичайний великий коридор,  ми відгородили його частину саме для молодіжного центру. Створили творчу групу з дітей та вчителів, які разом працювали над проєктом. Він обійшовся у 10 тисяч євро. Є сучасна техніка, зручні меблі, м’які пуфи у вигляді м’ячів, територія, де можна полежати. Діти тут відпочивають на перерві - лягають, грають, дехто сидить з книжкою і читає, хтось просто в телефоні щось переглядає. І проводять свої засідання без вчителів. І коли почали впроваджувати ХАССП (європейську систему харчування), ми разом також дуже багато обговорювали, яку кольорову гаму підбирати у їдальню. Дехто з наших робітників вважає, що вийшло занадто строкато, негарно, але діти наполягли саме на такому дизайні, їм подобається, кажуть - вийшло стильно. 

 У цій обідній залі харчуються 260 дітей.

Сучасну систему харчування почали впроваджувати в школі два роки тому. Усі працівники кухні, медична сестра та керівниця закладу пройшли спеціалізоване навчання. І залучили до експертизи “небезпечних точок” гімназії фахову організацію. З таких “небезпечних точок”, наприклад, на першому поверсі була відсутність душової кабіни. Адже працівники кухні повинні зайти з вулиці до закладу, роздягнутися, прийняти душ, переодягнутися у свій спеціальний одяг і лише після того зайти на територію харчоблоку. 

Взагалі ХАССП - дуже крута система, вона  нас також “перевертає”, - посміхається директорка. - Один із прикладів - як поводитися, якщо у школі зловили мишку? Ми ні в якому разі не можемо  їй чимось зашкодити, а тим паче вбити. Ми маємо обробити приміщення спеціальним розчином, а мишку винести за 10 метрів за периметр території, і відпустити. Інакше - величезний штраф. 

Також ХАССП передбачає дуже високі вимоги до обладнання кухні й посуду. Зокрема, заклад придбав окремий холодильник для яєць, адже яйця мають зберігатися окремо від інших продуктів. 

Та закупили для учнів ресторанні тарілки, чашки й столові прилади.

 З 1 січня 2022 року ми починаємо працювати вже за новим меню, яке розробив Євген Клопотенко й затвердило Міністерство освіти, - ділиться пані Марчук. -  І дуже турбуємося, чи будуть діти їсти ці страви, адже меню настільки революційне, що повністю перевертає всю систему харчування. Тому плануємо розмістити у їдальні великий екран і презентувати ці страви, розповідати дітям, чому саме вони корисні. 

Впровадження ХАССП обійшлося закладу більш ніж у півтора мільйони гривень, які громада виділила зі свого бюджету. Директорка впевнена: запровадження сучасної системи харчування сталося завдяки не лише гарній співпраці з органами самоврядування, а й самій реформі децентралізації. Адже тепер кошти залишаються у громаді. 

Фото Олександра Корнякова та зі сторінки гімназії у Фейсбук

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів