Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як живуть деокуповані села Херсонщини – Киселівка, Посад-Покровське та Правдине

Vgoru
Автор
Поширити:
02 травня 2023 13:00
2,030

Ці села розташовані поблизу адмінмежі Херсонської та Миколаївської областей. З перших днів повномасштабного російського вторгнення і до листопада 2022 року вони були зоною постійних бойових дій. Як ці населені пункти пережили окупацію та як сюди повертається життя,  розповідаємо у фоторепортажі.

Посад-Покровське зазнало найбільших руйнувань з усіх трьох сіл.

Тут повністю знищено близько третини всіх будинків, які вже не підлягають ремонту. Ще більше третини – зруйновані на 50 чи більше відсотків.

Минуло пів року після звільнення, електрика та газ є поки не всюди. Для відновлення їх постачання доводиться докласти дуже великих зусиль.

У Посад-Покровському створено хаб, куди звозять будівельні матеріали для навколишніх сіл, а волонтерські бригади допомагають відновлювати будинки.

Киселівка зустрічає зразковим порядком.

Люди пораються в городах, а фермери під наглядом мінерів працюють у полях.

Люди потроху повертаються в село.

Починають відновлювати роботу й різні заклади. Наприклад, як цей дитячий духовий оркестр, йому передали нові труби з Києва, бо старі вкрали чи знищили росіяни.

За кілька кілометрів від Правдиного в полі працюють мінери-аматори. Вони за допомогою металошукачів знаходять вибухові предмети та викликають співробітників МНС. Професійні мінери кажуть, що так робити не треба. Звичайні металошукачі можуть “прогледіти” багато підступних небезпечних пасток – розтяжок чи пластикових мін. Але люди ризикують, треба ж сіяти.

Розбиті дороги та мости ремонтують. Але поки після рясного дощу просто так до Правдиного не доїхати.

У Правдиному, як і в інших селах, чистенько та охайно. Люди висаджують городи та кажуть, що саме їх село найбільше постраждало від репресій та мародерства росіян.

Правдинці досі знаходять у своїх домівках залишки присутності росіян.

Знищених будинків у Правдиному не так багато, як у Посад-Покровському. Але кожне зруйноване помешкання – це біль його власників. А це переважно літні люди, які будували та доглядали ці оселі все життя.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів