Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Старе міське кладовище в Херсоні. ФОТО

Поширити:
25 жовтня 2024 16:00
952
Це найдавніший цвинтар у місті. На ньому поховані видатні благодійники, діячі науки й культури, архітектори та науковці, Тут можна побачити й могили представників усіх соціальних прошарків Херсона – дворян, купецтва, духовенства, міщан, селян та козацькі поховання. Останніми роками кладовище стоїть занедбане. Старовинні могили – справжні пам'ятки історії та культури руйнуються, заростають бур'яном. Місто не шанує своїх видатних предків, що розбудовували Херсон.
Найстаріші поховання на цвинтарі датовані 1780-1790 роками – це могили ієромонаха Василя (1781 р.) та Іоанна Германа (1790 р.), одного з перших херсонських інженерів-архітекторів.
 
Старий цвинтар Херсона виник у 80-х роках XVIII ст. на тодішній околиці міста, біля роздоріжжя на Берислав і майбутній Миколаїв
 
У 1960-1970-х роках частину кладовища, що називалася Новою (відкрита у 1887 році), знищили, попри його історичну цінність. На цьому місці радянська влада побудувала житлові будинки та частину корпусів комбайнового заводу ім. Петровського.
 
Тут також поховані козаки, перші грецькі переселенці, вояки Війська Польського, розстріляні в Херсоні 1942 року, серед яких польський генерал Маріуш Заруський та інші.
 
Є на цвинтарі й доглянуті могили біля яких можна побачити свіжі живі квіти
 
Паломниця біля могили Преподобного Варсонофія, похованого на старому кладовищі.
 
Серед знищених поховань чимало могил класових ворогів радянської влади:  представників інтелігенції, духовенства, чиновників, військових. Дослідник Павло Подобєд встановив, що всі могили жертв російських більшовиків 1918-1919 рр. були знищені. Теж саме сьогодні відбувається на окупованій російським військом території України, росіяни знищують могили українських солдатів, намагаючись викреслити їх з історії.
 
На території цвинтаря розташована Всіхсвятська церква (1883 р.) – це єдина церква міста, яка не припиняла діяльності під час всіх окупацій міста.
 
При створенні фоторепортажу була використана інформація, що міститься в  українській гілці Вікіпедії “Старе міське кладовище у Херсоні”.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів