Підтримати нас

Помиті і ображені: фото котыв до і після купання

04 жовтня 2019 13:27
466
Поширити:

Чому так складно викупати свого домашнього улюбленця. Відповідь на це питання породжує навколо себе велику кількість міфів і легенд.

Існує легенда, яка пояснює, чому кішки не люблять воду. Під час Всесвітнього потопу диявол пробрався на Ноїв ковчег і обернувся щуром. Залізши до трюму, він почав гризти дно, щоб потопити ковчег. Помітивши дивні дії щури, кішка вбила злу істоту. Коли Ной дізнався про те, що трапилося, то вирішив покарати кішку і викинув її в море. На допомогу тварині прийшли звірі і повідали Ною про витівки диявола. Ной витягнув кішку з води. Кішка вижила, але фобія до водної стихії у неї залишилася, як і не любов до щурів.

Багаторічні дослідження дали можливість відповісти на питання, чому коти не люблять купатися. На думку зоологів є такі причини:

- порушення теплообміну - між тілом і шерстю існує повітряний прошарок, яка затримує тепло і не дозволяє замерзнути. Намокаючи, шерсть просочується водою і втрачає властивості теплоізоляції. На відміну від собак, кішки не вміють обтрушуватись, що збільшує ймовірність замерзнути. А в спекотну погоду мокра шерсть може привести до перегріву тварини. Собакам нормалізувати теплообмін дозволяє здатність дихати з висунутим язиком, коти цього робити не вміють;

- мокра шерсть виділяє специфічний запах і робить тварину більш помітною. Це ускладнює полювання і наражає на небезпеку бути виявленими іншими хижаками;

- сира шерсть стає ідеальним середовищем для розмноження бактерій, грибків і мікроорганізмів. Після водних процедур коти вмиваються, що збільшує ймовірність попадання мікробів в шлунок і погіршення здоров'я.

Ці причини є "генетичним страхом" води. До інших причин, чому коти не люблять воду, можна віднести: чутливість до запахів, природну лякливість і примхи господаря в питанні купання. У процесі купання часто використовуються шампуні, які, на думку кота, пахнуть неприємно.

Кішка, коли плаває в природному водоймищі, тримає голову високо над водою, працюючи лапами, щоб не створювати зайвих хвиль. Господар при купанні улюбленця створює велику кількість сплесків, які викликають переляк у тварини і страх попадання крапель в очі і вуха. Для самих кішок купання безглузде, бо вони самостійно можуть вичистити себе язиком.

Привчати до водних процедур кота необхідно поступово. На початку треба познайомити кота з сухою ванною. Постеліть на дно ванни гумовий килимок або рушник. Коли домашній улюбленець звикне до ванни, можна включити воду. Спочатку рекомендується наливати невелику кількість води, щоб намочити тільки кінчики лап. Поступово ваш вихованець звикне до води і буде більш охоче приймати ванни.

${gallery:41ff14a2540e5db2b565e6ef59e3d847}

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів