Львівський фотограф Павло Петрук за освітою інженер-технолог хімічних технологій. Фотографією займається уже 8 років. Каже, що фотографія для нього - хобі, спосіб урізноманітнювати і демонструвати те, що йому подобається, і ніколи не була основним заробітком.
"Фотографувати хімію почав практично відразу, як отримав фотоапарат. Бачу у ній красу і неповторність. Помітив, що до хімії і до науки загалом ставляться, як до дива, фокусів або підручного матеріалу аніматорів. Таке ставлення є вкрай шкідливим для розвитку науки і для її розуміння пересічною людиною загалом. Коли подають цікавий науковий дослід або явище під виглядом дива або фокусу, та ще й науково не обгрунтовують, в людей не виникає думки це досліджувати чи повторити. З'являється враження, що науковці - це такі собі божевільні, які сидять в своїх підвалах і під спалахи блискавки голосно заходяться злим сміхом, бо винайшли якусь незрозумілу штуку, яка знищить людство", - каже Павло.
Світлинами фотограф демонструє, що "магічні фокуси" це звичайні природні явища, які трохи рідше попадаються на очі. Жодного дива, надприднього чи магічного в них нема. Всі ці явища відтворювані і добре пояснені.
${gallery:1e0c3236f25bcba9d6c012cadebe1618}