Підтримати нас

Як працює ТЦК та СП на вулицях Херсона

29 червня 2024 16:00
846
Поширити:
Автор усіх фото в матеріалі Олександр Корняков

Повномасштабний напад Росії на Україну 24 лютого 2022 року згуртував українців. Тоді біля військкоматів стояли величезні черги з охочих захищати країну. Але на третій рік війни добровольців поменшало. 

18 травня набрав чинності Закон про мобілізацію, і це значно збільшило навантаження ТЦК та СП. Журналісти «ВГОРУ» отримали дозвіл Сил Оборони України та відправились на одне з патрулювань містом разом із Херсонським ТЦК та СП.

Порожні вулиці Херсона. Напередодні повномасштабного вторгнення Росії херсонська громада нараховувала понад 330 тис. мешканців. За різними даними, зараз в місті залишається від 60 до 68 тисяч людей.

Переважна більшість мешканців Херсона це старша вікова група, люди пенсійного та передпенсійного віку.

Військовослужбовець з позивним «Чорнобай» колишній десантник, розвідник, захищав Україну на запорізькому напрямку. Після складного поранення переведений нести службу до Херсонського ОТЦК та СП. 

«Разом зі мною служить чимало військовослужбовців, справжніх героїв, які також після поранень були переведені на службу до ТЦК. Є навіть хлопці на милицях. Але ми всі хочемо продовжувати бути корисними своїй країні у війні проти російського агресора», розповідає Чорнобай.

Одними з головних задач патруля є перевірка документів військовозобов'язаних, інформування їх про оновлення даних, про нюанси мобілізації. У разі потреби виписують запрошення до ТЦК та СП для уточнення даних.

В розмові представники ТЦК казали, що примусову мобілізацію, коли чоловіків на вулиці «пакують» у мікроавтобуси, вони не використовують. Варто додати, що ми теж не знайшли жодного відео або якоїсь іншої інформації про випадки «бусифікації» в Херсоні.

До патрулювання окрім військовослужбовця ТЦК долучений поліціянт, який перевіряє в базі, чи не перебуває людина в розшуку. 

Існує стереотип, що повістки отримує кожен, кого зупинило ТЦК. Насправді це не так. Якщо чоловік самостійно вже відвідував ТЦК та проходив ВЛК, повістку йому не вручають.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів