Повномасштабний напад Росії на Україну 24 лютого 2022 року згуртував українців. Тоді біля військкоматів стояли величезні черги з охочих захищати країну. Але на третій рік війни добровольців поменшало.
18 травня набрав чинності Закон про мобілізацію, і це значно збільшило навантаження ТЦК та СП. Журналісти «ВГОРУ» отримали дозвіл Сил Оборони України та відправились на одне з патрулювань містом разом із Херсонським ТЦК та СП.
Порожні вулиці Херсона. Напередодні повномасштабного вторгнення Росії херсонська громада нараховувала понад 330 тис. мешканців. За різними даними, зараз в місті залишається від 60 до 68 тисяч людей.
Переважна більшість мешканців Херсона – це старша вікова група, люди пенсійного та передпенсійного віку.
Військовослужбовець з позивним «Чорнобай» – колишній десантник, розвідник, захищав Україну на запорізькому напрямку. Після складного поранення переведений нести службу до Херсонського ОТЦК та СП.
Одними з головних задач патруля є перевірка документів військовозобов'язаних, інформування їх про оновлення даних, про нюанси мобілізації. У разі потреби виписують запрошення до ТЦК та СП для уточнення даних.
В розмові представники ТЦК казали, що примусову мобілізацію, коли чоловіків на вулиці «пакують» у мікроавтобуси, вони не використовують. Варто додати, що ми теж не знайшли жодного відео або якоїсь іншої інформації про випадки «бусифікації» в Херсоні.
До патрулювання окрім військовослужбовця ТЦК долучений поліціянт, який перевіряє в базі, чи не перебуває людина в розшуку.
Існує стереотип, що повістки отримує кожен, кого зупинило ТЦК. Насправді це не так. Якщо чоловік самостійно вже відвідував ТЦК та проходив ВЛК, повістку йому не вручають.