У вересні Одеський зоологічний парк відсвяткував своє перше сторіччя. Розповідаємо, як живе заклад-ювіляр сьогодні, які тварини там постійно мешкають і хто знайшов прихисток у зоопарку за час війни.
Зоопарк – улюблене місце багатьох одеситів і гостей міста, де зібрано безліч видів диких та екзотичних тварин: ссавців, птахів, рептилій і мешканців водойм. Тут можна побачити левів, тигрів, ягуарів, вовків та гієн. Є в зоопарку ведмеді, верблюди, зубри, антилопи, олені, великі черепахи, мавпи, безліч хижих та екзотичних птахів, зокрема, і страусів. А найбільшою мешканкою є слониха Венді. Усього тут десь 1600 тварин 240 видів. Кількість мешканців зоопарку час від часу поповнюється коштом появи дитинчат.
Ще до весни в зоопарку розпочався справжній бебі-бум. Першим цього року, ще в січні, народилося дитинча лами. Пізніше народжувалися малята й в інших лам. З'явилися на світ лоша Пржевальського, малюк благородного оленя, теля сірої угорської корови, гарненьке верблюденя й мавпеня. В антилоп Нільгау народилася двійня. Збільшилося поголів'я зоопарку й на двох козенят, трьох ягнят, й аж на вісім маленьких муфлонів. Вилупилося пташеня в пари чорних лебедів.
Поповнення й в акватераріумі. З'явилося потомство в нільських криланів (єгипетських летючих собак) і в пари скатів моторо, (за іншою назвою - оковитий скат). Це – прісноводна риба родом із Південної Америки.
Від початку війни у велику сім'ю зоопарку прийняли чимало тваринок, яких залишали одесити, виїжджаючи за кордон. Приймали щурів, кроликів, морських свинок, їжаків, папужок та інших домашніх улюбленців, окрім кішок і собак. Працівники зоопарку облаштовували новеньких, доглядали за ними й годували. Декого потім влаштовували в нові родини. Комусь пощастило, бо господарі повернулися й забрали їх. А дехто залишився в зоопарку й навіть завів потомство.
Через війну сюди часто приносять травмованих тварин і птахів. Тут їм допомагають відновитися, а потім випускають у дику природу.
У квітні в зоопарк привезли пару білих левів із Харкова. Після обстрілів там була зруйнована частина вольєрів у “Фельдман Еко парку”, де жили леви. Відтоді тварини тривалий час перебували в закритому приміщенні, через що в них навіть з'явилися пролежні. Фахівці Одеського зоопарку підлікували хижаків та створили умови для їх реабілітації та адаптації.
А нещодавно тварин перевели в новий лев’ятник, його облаштували цього літа на кошти меценатки, що не захотіла розкривати свого імені. У цьому лев'ятнику є два просторих вольєри для вигулу. Дерева на території вольєрів залишили, покривши стовбури захисними “спідницями”, щоби тварини перебували в комфортній тіні, але не могли вилізти на крони. Зимівник для “котиків” обладнали системою “тепла підлога”.
Говорячи про доброустрій зоопарку, не можна не згадати про допомогу багатьох одеситів, що приходять сюди цілими сім'ями та наводять порядок. Зараз зоопарк живе завдяки допомозі спонсорів і волонтерів, які забезпечують тварин кормами та всім необхідним, прибирають територію, лагодять та фарбують решітки вольєрів, дбають про рослини.
Зоопарк сьогодні перетворився на мирний осередок – такий собі центр дозвілля для багатьох людей, зокрема й переселенців, яким навіть не треба купувати вхідні квитки.
За участю артистів та аніматорів працівники зоопарку проводять святкові заходи для дітей, а старшому поколінню пропонують послухати цікаві лекції про тварин.
Хочеться вірити, що так буде й надалі, і зоопарк чекають лише зміни на краще.
Фото Одеського зоологічного парку