Кольоровою фотографія була не завжди. Більш того, вона народилася і довгий час залишалася виключно чорно-білою. Насолодившись доступністю кольору, ми знов повертаємося до захоплення монохромними зображеннями і занурюємося в цей дивний світ усіх відтінків сірого – між чорним і білим.
Відкрити для себе красу і глибину чорно-білої фотографії пропонує фотоклуб “Херсон” і запрошує до кіноконцертного залу “Ювілейний”, у холі якого на цілий місяць (з 21 травня по 21 червня) оселилася виставка “45 світлин чорно-білого”.
Ігор Бойченко. Музика сфер.
Основою експозиції стала колекція з 24 фотографій, створена минулого року фотоклубом “Херсон” за участю членів Творчої групи А спеціально для “Фестивалю Фотоклубів України”. Ця колекція на фестивалі посіла 5 місце і разом із ще одинадцятьма лауреатами експонувалася в Києві і “подорожувала” по інших українських містах. А зараз, розширивши рамки, вона переросла у самостійну цікаву виставку, відкриття якої було приурочено до святкування Днів Європи.
Олександр Загальський. Музикант.
Подивіться на чорно-білі портрети – вони залишаються поза часом, розповідаючи нам історію людини в одному кадрі, фіксуючи деталі і вираз обличчя, передаючи її внутрішній світ, настрій і глибину почуттів. Розглядаючи чорно-білі жанрові сцени, ловиш себе на думці про те, що світ без зайвих кольорів здається якимось більш справжнім. Бачиш, якою різною може бути чорно-біла фотографія: як сильною та потужною, так і м’якою та ніжною; як таємничою й інтригуючою, так і світлою та романтичною. Недарма чорно-біле фото залишається найбільш популярним напрямком у фотографії як такій, бо дозволяє зосередитися на формі й суті зображення, не відволікаючись на колір.
Юлія Гора. Життя по той бік.
Тож ласкаво просимо до світу чорно-білого фото! Можливо, у когось ця виставка викличе ностальгію за “старими добрими” часами, для когось стане невеличкою подорожжю до світу монохромної фотографії, яка сьогодні модна, а для когось – зустріччю зі справжнім мистецтвом.
Борис Матвеев. Ти, я та гітара.