Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

24 фото України, які вразили весь світ

Vgoru
Автор
Поширити:
10 грудня 2020 19:00
1,189

Ці фотографії облетіли весь світ. Вони перемогли на міжнародних конкурсах, були опубліковані у відомих світових виданнях.

На кожній із цих світлин зображена незалежна Україна такою, якою вона є, без перебільшень і прикрас. Тут і трагічні моменти нашого з вами життя, і тріумфи, і надзвичайно красиві люди та місця нашої рідної землі. У цій підбірці — 24 фото про Україну та українців, які не залишили байдужою міжнародну спільноту.

Помаранчева революція

Фото одеського фотохудожника Олега Куцького отримало "срібло" на престижному конкурсі Toronto Camera Club у Канаді. На фото зображені події Помаранчевої революції 2004-го року. Аж через 10 років робота одесита отримала визнання.

Загалом у 2014-му році в канадському конкурсі взяли участь близько 6-ти тисяч фотографій з усього світу.

Наркозалежна

Фото південноафриканця Брента Стіртона, який працює у Getty Images та Kyiv Independent, перемогло в конкурсі World Press Photo of the Year 2011 в номінації "Сучасні проблеми". У кадр потрапила наркозалежна повія Марія, мати 9-річної дівчинки, яка орендує квартиру в Кривому Розі. Світлина датується 31-м серпня 2011-го року.

Усмішка дитини

Українка Катерина Горностай у 2011-му стала переможницею Європейського фотоконкурсу Amnesty International "Зображення Європи без дискримінації". У конкурсі взяли участь більше 500 фотографів-аматорів.

За словами Катерини, усіх жителів реабілітаційного центру "Джерело" (Львів) називають "дітьми", бо вони доброзичливі і допитливі до всього навколо.

Тільки одна дівчина з групи була сумною і тихою. Вона не сказала жодного слова за весь вечір. Як я зрозуміла, вона страждає від аутизму. Протягом дня ми організували танці для дітей з веселою музикою і показували їм різні рухи. Весь час я стежила за дівчиною, і лише на одну мить вона усміхнулася,
— розповіла авторка про героїню своєї світлини.

"ТБ-епідемія в Україні"

У 2012-му український документаліст Максим Дондюк завоював перший приз міжнародного фотоконкурсу Healthy World Photo Competition. Його серія про туберкульоз "TB epidemic in Ukraine" була відзначена у категорії "Найкраща світова історія за темою здоров'я". Тоді українець отримав премію у розмірі 5 тисяч доларів.

Повністю серію фотографій Максима Дондюка можна переглянути тут: TB epidemic in Ukraine

"Улюблене місце"

Студентка із Запоріжжя Ольга Лаврушко перемогла у конкурсі ООН, присвяченому десятій сесії форуму ООН щодо лісів. Світлину "My favorite place" дівчина зробила восени 2012-го на острові Хортиця. Цікаво, що Ольга сфотографувала цей ліс на радянський плівковий фотоапарат "Зеніт" і журі обрало саме цю світлину з-поміж 400 учасників.

"Карпатські пастухи"

Серія фотографій Юрка Дячишина про Карпати здобула спеціальний приз від журі конкурсу Humanity Photo Awards 2013, що проходив у Пекіні.

Повністю серію фотографій Юрка Дячишина можна переглянути тут: CARPATHIAN SHEPHERDS

"Мавпочка в зоопарку"

Фото 14-річного українського хлопчика Євгена Конопліва підкорило журі конкурсу “Through the Eyes of Children” ("Очима дитини") у 2013-му році. Його "Мавпочка в зоопарку" здобула 9-те місце. У конкурсі взяло участь більше 4 тисяч фотографій з 90 країн світу.

"Святі гори"

Зображення Національного парку "Святі гори" Донецької області здобуло друге місце у конкурсі Wikimedia Commons: Picture of the Year 2013.

"Slavik's fashion"

Львівський 55-річний бездомний Славік потрапив на обкладинки світових журналів моди завдяки фотографу Юрію Дячишину. Фотопроект почався в лютому 2011-го і тривав два роки. Славік швидко увійшов в образ фотомоделі і навіть сам почав шити одяг. Перевдягався по кілька разів на день і ніколи не повторював образ. Останні фото бездомного Славіка зробили в січні 2013-го. Потім чоловік раптово зник із львівських вулиць.

Чоловік, швидше за все, навіть не здогадується, що відомий на весь світ. "Вперше до мене звернувся відомий великий американський портал Feature shoot", — зазначив фотограф Юрко Дячишин і додав, що після публікації фотографій зі Славіком в американському журналі його світлини через тиждень з'явилися на онлайн-сторінках ще більше сотні видань про моду.

Повністю серію фотографій Юрка Дячишина можна переглянути тут: Slavik's fasion

"Початок"

Фотографія молодого чеського журналіста Філіпа Сінгера з агенції ЕРА про події на Майдані перемогла на Міжнародному фотоконкурсі Czech Press Photo 2014 у Празі. Світлина, зроблена в ніч на 1 грудня 2013-го, має назву "Початок". Фотограф зафіксував мить, коли чоловік із закривавленим обличчям минав стіну з ангелами Михайлівського собору в Києві.

На ХХ конкурсі Czech Press Photo український Майдан став головною темою фоторобіт.

"Піаніст"

У третьому щорічному фотоконкурсі міжнародної неурядової організації Freedom House перемогла світлина з піаністом на Євромайдані. Автори світлини — українці Олег Мацех та Андрій Меаковський. На фото зображений музикант, який грає на блакитно-жовтому фортепіано перед силовиками біля Адміністрації Президента України.

"Шалений Макс"

У лютому 2014 року фото "Mad Max" ("Шалений Макс") опублікувало видання National Geographic. Італійський фотограф Джорджо Бьянкі зафіксував мить, як протестувальники спостерігають за діями "беркутівців" на вулиці Грушевського в Києві.

"Культура протистояння"

Серія світлин українського фотографа Максима Дондюка "Культура протистояння", про якого ми вже згадували, потрапила в шорт-лист міжнародної премії Prix Pictet Award 2015. Усього до фіналу конкурсу пройшло 12 фотопроектів з різних країн світу.

Фотографії Дондюка показують Революцію Гідності кінця 2013-го в Києві. На першій світлині зображений "Беркут", який готується до штурму Майдану після зіткнень на вулиці Шовковичній. Друге фото зафіксувало пожежі на вулиці Грушевського від "коктейлів Молотова" та підпалених шин.

Вид на Карпатський національний природний парк з Говерли

Світлина українського фотографа Дмитра Балховітіна "Вид на Карпатський національний природний парк з Говерли" перемогла у міжнародному фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2014". Її обрали найкращою з-поміж більш ніж 70 тисяч фотографій з усього світу.

Святогірський монастир

Ще одна українська світлина обійшла у Вікіпедії весь світ. Понад 9 тисяч фотографів завантажили під вільною ліцензією на Wikimedia Commons понад 321 тисячу фотографій історичних будівель, пам'ятників та об'єктів культурної спадщини з 41-ї країни. І в підсумку фотографія Костянтина Брижниченка із зображенням Святогірського монастиря в Донецькій області була визнана найкращою в конкурсі "Вікі любить пам'ятки 2014".

Дарт Вейдер в Україні

Український Дарт Вейдер під час виборчої кампанії потрапив у рейтинг найдивніших фото 2014-го року за версією Time. До рейтингу потрапили 95 найдивовижніших фотографій світу.

"Золота симфонія"

Світлина фотографа зі Львова Дмитра Собокаря "Gold symphony" отримала перше місце у престижному міжнародному конкурсі арт-фотографії Al-Thani Award for Photography-2014. Україна вперше перемогла в цьому конкурсі за 14 років його існування. Конкурс заснував у 2000-му році один з найвідоміших арт-колекціонерів шейх Сауд-ібн-Мухаммед-ібн-Алі Аль-Тані з Катару і він претендує на статус найбільшого у світі.

Волинська бабуся з Лискою

Фото української бабусі підкорило журі міжнародного конкурсу "Sony World Photography Awards 2014". Світлину польського фотографа Матеуша Бая визнали найкращою в категорії "Люди". Героїня фотографії — 70-річна жителька села Мельники, що на Волині, Тетяна Федорівна Крат разом зі своєю улюбленицею Лискою.

Робота здобула перемогу з-поміж 140 тисяч світлин, надісланих на конкурс зі 166-ти країн світу.

Польові горобці

Світлина українця Кості Пазюка потрапила у список найкращих фотографій конкурсу HBW World Bird Photo Contest 2014. У кадрі — зграя польових горобців на занедбаній українській фермі.

"Та, що пережила обстріл"

Фотографія українського фотожурналіста Олексія Фурмана Shelling survivor ("Та, що пережила обстріл") перемогла в конкурсі Picture of the Year International в номінації "Портрет". На фото зображена 30-річна жінка Лариса, яка постраждала під час обстрілу Миколаївки поблизу Слов'янська. Героїня їде у "швидкій" після того, як її будинок повністю розбомбили. У кадрі — події 4 липня 2014-го року, коли українські військові визволяли місто від проросійських бойовиків.

"Пасажир"

Українець Євген Малолєтка в конкурсі Picture of the Year International посів перше місце в категорії "Новини" за світлину Passenger ("Пасажир") з місця катастрофи малайзійського Boeing, Фото зроблене неподалік села Грабове 19 липня 2014-го року.

Кухонний стіл

Фото із Донецька російського фотографа Сергія Ільницького здобуло перше місце в категорії "Головні Новини" у міжнародному конкурсі фотографії World Press Photo 2015. На світлині — 26 серпня 2014-го, пошкоджені речі лежать на кухні в центрі Донецька після чергового обстрілу.

"Дякуємо, Путін"

Фото українських героїв із протезами потрапило на обкладинку австрійського журналу Biber із підписом "Дякуємо, Путін". У журналі опублікована стаття української журналістки Лідії Акришори про долі п’ятьох українських військових, які були важко поранені на Донбасі і втратили або одну кінцівку, або навіть обидві. Воїни, поранені на війні, яку розв'язав Путін, пройшли лікування в реабілітаційному центрі Австрії та знову вчаться ходити.

Фото для Голлівуду

А от світлини про війну в Україні фотокореспондента Сергія Лойка, який працює в Los Angeles Times, надихнули одну з голлівудських кіностудій на фільм. Кіностудія звернулася до журналіста з пропозицією продати права на екранізацію оповідання "Minibus to Hell" ("Мікроавтобус у пекло").

В основу фільму має лягти розповідь Лойка про водія похоронно-весільного мікроавтобуса Олександра Косенка, який на своїй машині возив групу бійців під небезпечні Піски.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів