В Україні оголосили результати фотоконкурсу від Вікіпедії - "Вікі любить пам'ятки". В українській частині конкурсу були завантажені понад 37 тис. фотографій - більше всіх країн-учасниць.
Gazeta.ua пропонує 10 кращих фото українських пам'яток за версією Вікіпедії.
1 місце - Львівська область
У цій області перемогло фото із зображенням Львівського оперного театру, розташованого в історичному центрі міста на проспекті Свободи, 28. Названий на честь відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької. Автор фото: Сергій Криниця.
2 місце - Донецька область
На фото зображена Воскресенська церква у Слов'янську, що на Донеччині. Збудована 1775 року, реставрована у 1980-х. Приймала у себе святогірських монахів, які служити тут, коли був закритим Свято-Успенський монастир. Автор — Дмитро Балховітін.
3 місце - Донецька область
Осінній захід сонця над Святогірською лаврою в Донецькый області зобразив на фото Дмитро Балховітін, за що й отримав 3 місце у конкурсі. Це православний монастир Московського патріархату. Розташований у Святогірську на високому крейдяному правому березі Сіверського Дінця. Окрім наземних будівель, має крейдяні печери.
4 місце - Тернопільська область
На фото - руїни Кудринецького замку у вечірньому світлі в селі Кудринці. Замок побудований з пісковика на початку XVII ст. польськими шляхтичами Гербуртами герба "Павенжа". Зведення замку в цьому місці було цілком виправданим: село лежало недалеко від молдавського кордону, на татарському Волоському шляху. Татари нападали на ці землі часто. Автор - Сергій Рижков.
5 місце - Донецька область
Хмарний пейзаж Святогірської лаври зайняв 5 місце. Автором став Дмитро Балховітін. Інше фото цього монастиря зайняло 3-тє місце у цьому конкурсі.
6 місце - Вінницька область
Фото колишньої водонапірної вежі у Вінниці посіло 6 місце. Має статус пам'ятки місцевого значення з 1983 року, а з 2000-го - офіційно є одним із символів міста. Автор - Сергій Рижков.
7 місце - Тернопільська область
Панорама пам'яток Кременця в Тернопільській області отримала 7 місце. У межах міста розташована визначна археологічна пам'ятка (від пізнього палеоліту до залізної доби) — гора Куличівка. Знахідки розкопок знаходяться в Тернопільському краєзнавчому музеї. У місті діє свій районний краєзнавчий музей. Є Замкова гора Бона, Будинок родини Словацьких, Палац Кароліни Дзембовської та багато інших пам'яток. Автор фото - Максим Присяжнюк.
8 місце - Львівська область
Олеський замок на тлі вечірнього неба в Львівській області зображений на фото, що вибороло 8-ме місце. Олеський замок — пам'ятка архітектури та історії XIII—XVIII століть. Розташований у смт Олесько. Один із найдавніших в Україні замків. Імовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави річки Ліберція. Автор фото - Сергій Рижков.
9 місце - Чернівецька область
Фото Успенського собору в селі Біла Криниця отримало 9 місце у конкурсі. П'ятикупольний храм побудований за кошти московських купців — подружжя Гліба й Ольги Овсянникових. Гліб Овсянніков так вирішив увічнити пам'ять про рано померлого сина. Керували будівництвом московські інженери Кузнєцов і підрядник Тряпкін під керівництвом віденського архітектора. Автор фото — Сергій Рижков.
10 місце - Тернопільська область
Руїни Червоногородського замку в Тернопільській області зображені на фото, що отримало 10-те місце. Це оборонна споруда біля зниклого колишнього міста Червоногорода, у першій половині XIX ст. перебудована на палац. Руїни розташовані в урочищі Червоному, поблизу села Ниркова на стрімкому пагорбі посеред глибокої котловини річки Джурин, яка в цьому місці утворила майже замкнуту петлю. Автор фото - Сергій Криниця.