Підтримати нас

Як фейкова сторінка бригади збирає дані родичів захисників

04 грудня 2023 14:00
1,054
Поширити:

У телеграмі є канал під назвою “Герої.35 бригада ЗСУ”. Там автор розповідає про нібито “реалії української армії на прикладі рідної 35 окремої бригади морської піхоти ЗСУ”. Він пише, що робить це не для того, щоб “розповідати” патріотичні балачки про те, як вони вчотирьох повалили колону росіян, бо “наші роблять усе, щоб зупинити просування РФ всередину нашої території, але не дуже успішно”.

Розповідає й про те, що психологія українського солдата тримається на благородних мотивах любові до Батьківщини та готовності захищати свою землю, але, “цього зовсім недостатньо в умовах сильного емоціонального тиску”. Автор пише, що загибель третини його побратимів викликала відмову виконувати накази (бо він не може нікого засуджувати за відмову воювати – психіка у всіх різна), але деякі з гідністю витримали цей удар. Головне, додає він, щоб влада та народ розуміли та пам’ятали це.

Так, цей канал – ворожий, який до того ж збирає дані українців, чиї родичі воюють у складі 35 бригади ЗСУ. Медіаплатформа “Вгору” розбирається, як це усе працює. 

Разом із росіянами 

Ми перевірили справжність каналу. Ми звернулися до фейсбук-сторінки 35 окремої бригади морської піхоти, яка вказала, що канал під над назвою “Герої.35 бригада ЗСУ” не має стосунку до бригади. 

 Саме цей канал разом з іншими пропагандистськими каналами розмістив відео нібито з телемарафону 1+1, де йшлося про те, що контрнаступ – це нібито українське ІПСО, щоб залякати росіян. 

Проте цього випуску ніколи не існувало. Усі пости, переважно російських пропагандистів та анонімних телеграм-каналів, які згадують цей сюжет, – дають одне й теж титроване російською мовою відео. Аналогічне дав і цей канал. Як росіяни зробили ролик можна подивитися в наших колег.  

За якою технологією діє сторінка

Техніка видавання себе за сторону противника використовувалася під час Другої світової війни. Так, радіостанція “Густав Зігфрід I”, яка насправді була британською, вдавала, що радіоведучий “Der Chef” – щирий німецький патріот, який виступає проти корупції партійних чиновників та некомпетентності генералів, який за німців, що мерзнуть в Росії, поки німецькі партійні діячі жирують. Радіоведучий транслював інформацію, яка частково спиралася на правду, проте містила “отруєне повідомлення”. Мета такого повідомлення – схилити слухача до дій, які необхідні ворогові, але так, щоб він не помітив. Наприклад, “Густав Зігфрід I” вигадав епідемію тифу та холери там, куди евакуювалися родини німців. І подав її не як офіційне повідомлення, а як інформацію про нагородження лікарів, котрі відчайдушно боролися з епідемією та яким вдалося зменшити смертність до 60 випадків на тиждень. Це та інші повідомлення мали на меті спокусити німців дезертувати, посваритися з керівництвом, розколоти їхню єдність, посіяти розбрат в німецької армії та внести хаос у німецький тил. Ймовірно, ми маємо справу зі схожим явищем, спрямованим на українську армію та українських громадян. 

Адміністратори сторінки збирають дані родичів військових для того, аби отримати інформацію про військовослужбовців бригади. Тому важливо не передавати анонімним телеграм-каналам інформацію про свій зв’язок з військовослужбовцями, які зараз виконують завдання на фронті, та й не демонструвати це в соціальних мережах. Бо це дає ворогу додаткову інформацію, яку він може використати задля впливу на військових. 

Раніше ми розповідали про технологію, за якою Росію навмисно примушує українських громадян співати російський гімн.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів