Підтримати нас

Що не так у відео з тік-току, де військовий читає вірш про братні народи

Автор статті
28 березня 2024 16:00
464
Поширити:

В інтернеті поширюють повідомлення, як у соцмережі “Тік-ток” завірусилося відео з нібито українським військовим. На ньому чоловік у військовій формі читає вірш українською, натякаючи, що росіяни й українці – братні народи.

Зокрема, наратив слово в слово перекопіювали російські пропагандистські телеграм-канали (“Херсонський вісник”, “Ведмідь”, “Новокаховська правда”), пропагандистські видання (“Головний регіональний”, “Стрічка новин Херсона”) і навіть невідомі користувачі в ютубі. 

Що тут не так?

Довести, що це повідомлення черговий фейк російської пропаганди, доволі просто. 

В акаунті тік-току, на якому поширили відео, воно єдине. І за три дні з дати публікації ролик набрав 338 переглядів. Тобто воно аж ніяк не завірусилося, як стверджувалося.

До того ж голос чоловіка не схожий на природній. Його вимова не синхронізується з рухом губ, схованими під тканиною. Це також може бути ознакою підробки. 

Звернімо увагу на хештеги під відео. Один із них написали з помилкою, на кальку російського слова “война”. 

 

З розвитком технологій та штучного інтелекту стає все складніше відрізнити, де відео реальне, а де – фальшивка. Технології можуть стати інструментом для маніпулювання масовою свідомістю, чим успішно користується Росія. Різноманітні реалістичні фейки стають зброєю для інформаційних операцій. 

  • Так, російська пропаганда поширювала нібито рекламу на бордах, де українців закликають йти на війну родинами, фото українського військового в снігу, яке насправді не з українських реалій.

  • А коментарі в телеграм-каналах, що створили росіяни про Херсонську область, пишуть за допомогою штучного інтелекту. У деяких каналах їх залишають винятково боти. Так створюється ілюзія ніби  люди читають та коментують такі новини.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ