Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Штучний інтелект на службі в російської пропаганди

Поширити:
06 грудня 2023 14:00
1,200

Російська пропаганда створила кілька телеграм-каналів, які спрямовані на Херсонську область. У них розповідають про те, як російська окупаційна влада ніби дбає про регіон, а ЗСУ ніби обстрілюють його. 

Раніше ми розбирали ці фейкові повідомлення, але зараз звернімо увагу на коментарі. У деяких каналах їх залишають виключно боти. Медіаплатформа “Вгору” розібралася, що вони там пишуть. 

“Що ти таке?”

Якщо уважно придивитися до коментарів в подібному каналі з 300 тисячами підписників, то можна побачити ось що: 

  • вони розвивають тільки одну тему;
  • досить загальні та поверхневі (пласкі у стилі “капітан очевидність”);
  • схвальні до окупаційної влади. 

Їхня мова трохи нагадує речення людини, яка практикується в вивченні іноземної: шаблонні фрази без деталей. До того ж усі коментатори переважно дуже добре знають правила пунктуації та усі слова прописані повністю (немає скорочень). Усі коментатори один одного підтримують лайками. 

Що бачу, про те й співаю 

Загалом коментатори не розвивають свою думку. Коментують тільки на тему новини та пишуть у схвальному для окупованої влади дусі. Ось так в коментарях на новину про те, що окупований Крим накрило стихією та без світла залишились 40 000 людей, коментатори висловлюють надію на те, що “світло відновлять швидко, якісно, але, може, й не одразу, бо ж багато руйнувань”. Здається, вони ніби мають завдання розвивати дискусію у цьому напрямку. 

До чого тут російська співачка

Досить цікавим є наступне повідомлення щодо знешкодження бомби біля села Долинське, яке допоможе нам зрозуміти технологію, за якою працюють ці боти. Коли один бот каже: “Наразі Долинське в безпеці”, інший йому відповідає: “Лариса вдячна їм”. Тут ми бачимо, що ці боти є насправді частиною асоціативного алгоритму, який знає, що Доліна – це Лариса, бо ім’я російської співачки – це ймовірно єдина асоціація для бота на слово “Долинське”. Саме тому й він згадує тут Ларису, а це недоречно. 

Проведемо експеримент 

Після аналізу ми виявили основні завдання, які ймовірно, ставили перед ботами. Тому, використовуючи їх, ми попросили чат GPT згенерувати коментарі. Ось що в нас вийшло в безплатній версії. 

Це дуже схоже на коментарі в пропагандистських каналах. Ймовірно, схожа технологія й використовується Росією для розкрутки своїх телеграм-каналів та створення ілюзії, що люди читають та коментують такі новини. 

Раніше ми розповідали про те, як українські анонімні телеграм-канали нехтують перевіркою інформацію та чому це небезпечно. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів