Підтримати нас

Італієць, який просуває пропагандистський фільм про Бучу, з'явився на окупованій Херсонщині

05 травня 2024 16:00
769
Поширити:
Скриншот з пропагандистського сюжету

Російські окупанти привозять на частину окупованої ними Херсонщини іноземних громадян. Вони працюють журналістами-фрілансерами нібито для того, щоб “показати справжній стан справ в зоні конфлікту”. Саме так російська пропаганда представила італійця Андреа Лючіді, який стверджував, що перебував в окупованих Росією Олешках.  

На відео Андреа підписаний як “воєнний кореспондент з Італії. Телеканал byoblu, international reporters”. 

Щодо byoblu, то дійсно, Андреа дав коментар цьому італійському медіа. Він зазначив, що мешкає у Луганську з листопада 2022 року, та розповів про нібито розбрат братніх народів, яких посварив англосаксонський світ. Тобто “журналіст” не описує ситуацію в регіоні, а повторює російських пропагандистів: що це не Росія напала на Україну, а це США та НАТО хочуть посварити Росію та Україну. 

International reporters, працівником редакції якої є Андреа, це російська агенція, її створили у 2024 році для об’єднання іноземців, що працюють на російську пропаганду. 

Що пишуть про Андреа італійські медіа? 

Il Foglio називає Андреа “путіністом” та описує скандал у жовтні минулого року через те, що Андреа запросили на зустріч у віллу Берг, яку організувало посольство Італії в Москві. Співробітник представництва Італії в Росії Джорджо Стараче виправдовувався, що не перевірили особистість цього, як пише Il Foglio, представника “італійського авангарду пропутінської пропаганди”, бо це був “благодійний вечір”. Фотографію, на якій Андреа позує поряд із послом, також видалили з офіційних джерел. Невдовзі після цього голова МЗС Італії Антоніо Таяні вимагав роз’яснень від Стараче, який пояснював помилкове запрошення Андреа браком співробітників, а заступник міністра Чиреллі, відповідаючи на запит депутатів в парламенті, сказав, що випадок “здається парадоксальним та заслуговує на розслідування”. Англомовний італійський Decode39 вважає Андреа прокремлівським “журналістом”, який в уніформі з російським символом «Z» ніколи не віддаляється від офіційної лінії Кремля та намагається нібито протистояти «західним містифікаціям з поля». Decode39 зазначає, що Андреа розповсюджує основні фейки російської пропаганди щодо Бучі, Маріуполя, вивезення українських дітей та війни. 

Чим ще відомий цей “журналіст”?

Разом з іншим італійцем Вінченцо Лоруссо, який теж допомагає російській пропаганді, Андреа просуває пропагандистський фільм війну Росії проти України “Свідок”, створений міністерством культури Росії. У січні показ цього “фільму” в місті Вітербро був скасований (його теж анонсував Андреа), а в лютому українці в Італії мітингували проти показу цього фільму в Фоліньо.

Для просування своїх меседжів Росія використовує іноземних громадян, що працюють журналістами-фрилансерами, як людей нібито неупереджених та фахових. Але насправді ці “журналісти” їздять тільки по окупованих Росією територіях та діють як агенти російських пропагандистів. Їхня діяльність настільки відома та “об'єктивна”, що запрошення таких громадян, які насправді лише транслюють російські меседжі, а не надають об'єктивну інформацію, у дипломатичні представництва їх же країн викликає скандал. 

Раніше ми писали про іншого улюбленого російською пропагандою іноземця – американського “військового аналітика” Скотта Ріттера, який також незаконно відвідав окупований Генічеськ.

Підтримати нас можна тут https://base.monobank.ua/
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ