Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Що робити, якщо потрапили в ДТП

Реклама
Автор
Поширити:
06 серпня 2024 11:57
394

Аварія – те, що може статися з кожним, незалежно від водійського досвіду, безаварійного стажу та майстерності водіння, тож знати точний алгоритм дій після пригоди є одним з основних завдань кожного водія. Однак в умовах екстремальної ситуації водії часто забувають послідовність дій та їхню правильність, що призводить до ще більших негативних наслідків та фінансових витрат. Саме тому експерти СК Green Travel підготували пам'ятку, яка допоможе не розгубитися в стресовій ситуації та правильно оформити ДТП, аби отримати грошову компенсацію за страховками на авто та КАСКО

Дійте згідно з ПДР

Щоб вийти гідно з будь-якої аварійної події на дорозі, необхідно дотримуватися основних пунктів ПДР. Тому незалежно від складності ДТП, порядок дій буде таким:

  • Припиніть рух, зупиніться, постарайтеся це зробити так, щоб не заважати іншим учасникам руху.

  • Увімкніть аварійний сигнал та вийдіть з авто.

  • Місце події потрібно одразу огородити аварійними знаками, щоб не спровокувати ще більшу аварію.

  • Якщо ваше авто саме зупинилося внаслідок зіткнення – не пересувайте його.

  • Озирніться навколо, чи немає постраждалих, якщо вони є – викличте швидку допомогу з поліцією і постарайтеся надати першу медичну допомогу.

  • Визначте приблизний збиток і встановіть винуватця

Є умови для «нескладного» ДТП, за якого можна не влаштовувати великих розглядів із викликом представників поліції. Так би мовити, за обопільною згодою, а точніше за «Європротоколом», якщо таке врегулювання підходить обом водіям і при приблизному збитку, що не перевищує 80 000 грн.

Коли все-таки доведеться дзвонити в поліцію

Попри те, що за Європротоколом вважається найпростішим врегулюванням, далеко не завжди ним можливо скористатися. Розглянемо умови, за яких доведеться телефонувати за номером 112, щоб викликати поліцію:

  • ДТП, у якому бере участь понад два транспортні засоби.

  • Якщо внаслідок зіткнення постраждали люди.

  • Майнова шкода перевищує 80 000 грн.

  • Один із водіїв, учасників події або обидва перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння.

  • В одного з водіїв відсутній поліс «автоцивілки».

  • Водії, які беруть участь у ДТП, не досягли згоди щодо винуватця пригоди.

На замітку: оформити Європротокол можна як у паперовому, так і в електронному варіанті через сайт МТСБУ (dtp.mtsbu.ua). При оформленні онлайн потрібно, аби в автовласників був телефон із доступом в інтернет, яким можна робити фото.

Зв'яжіться зі страховою компанією

Якою б не була ДТП завжди потрібно зв'язатися зі страховою компанією, різниця лише в ситуації, тому якщо:

  • Винуватець – ви, потрібно повідомити свою страхову компанію.

  • Потерпілий ви, а одна зі страховок сторін не підтримує прямого врегулювання, потрібно звертатися до страховика винного.

  • В обох учасників ДТП поліси ОСЦПВ, розраховані на пряме врегулювання – також необхідно зв'язатися з представником своєї страхової.

Зв'язавшись зі страховою компанією повідомте про ДТП, передайте деталі аварії, інформацію, яка може здатися важливою, опишіть обставини аварії. Дізнайтеся, які документи потрібно буде надати для оформлення ДТП і відшкодування компенсації, звісно, крім самих страхової ОСЦПВ та КАСКО. Не забудьте дізнатися про дату, коли буде проведено експертизу (за законодавством страховику виділяється на це 10 робочих днів з моменту отримання заяви про ДТП).

На замітку: навіть у разі грубого порушення ПДР, ви можете отримати повне або часткове відшкодування за КАСКО від Green Travel (https://greentravel.ua/ua/kasko/). Залежно від ситуації страховик може як сплатити вам грошову компенсацію в проміжку 5-20 днів від дня подачі заяви, так й оплатити ремонт чи відновлення в СТО.

Отримайте висновок експерта

Проведення експертизи пошкодженого авто – не тільки ваш наступний крок, після того, як потрапили в ДТП, а й відповідальний захід, від результату якого безпосередньо залежать виплати. З огляду на те, що експертиза повинна проводитися не пізніше десятиденного терміну, з 1 по 9 день з вами повинен зв'язатися експерт від страховика, домовитися про час і місце проведення оцінки збитку.

Експерт повинен оглянути пошкодження та визначити, які з них належать до аварії. За результатами оцінки пошкоджень експерт має підрахувати всю матеріальну шкоду і суму компенсації згідно з методикою товарознавчої експертизи та оцінки колісних ТЗ. Якщо ж страхова компанія в десятиденний термін не надасть свого експерта, доведеться скористатися послугами незалежного, також це може слугувати приводом для скарги на страховика в МТСБУ.

На замітку: у деяких випадках експертиза може бути не тільки поверхневою та оглядовою, не рідкість, коли страхова компанія проводить експертизу прихованих дефектів співробітниками автосервісу під наглядом експерта.

Подайте заяву про відшкодування в страхову компанію

Останній крок з боку страхувальника – подання заяви на відшкодування за страховкою. До офісу страхувальника потрібно привезти пакет документів, що складається з самої страховки (це може бути автоцивілка, КАСКО, Європротокол), заяву про відшкодування, підкріплену фотографіями, протоколом від поліції, свідоцтвами, експертним висновком, залежно від обставин ДТП. Також знадобляться особисті документи, такі як паспорт, ідентифікаційний код, водійське посвідчення та папери на машину.

На замітку: провідні страхові компанії, такі як Грінтревел, приймають необхідні документи не тільки в офісі, а й через месенджери, чат-побут, особистий кабінет на сайті. Це дає змогу вчасно подати документи й оперативно отримати виплати, де б ви не перебували.

Як бачимо, порядок дій після ДТП досить простий та зрозумілий, дотримуйтеся його і зможете бути впевнені в гарантованому відшкодуванні шкоди за своєю страховкою.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів