Підтримати нас

Фільтри для води від заліза: особливості та види

Реклама
30 липня 2024 10:42
228
Поширити:

Якщо у вас приватний будинок, а водопостачання здійснюється зі свердловини, то, напевно, стикалися з проблемою надмірної жорстокості, включення аміаку, заліза. Саме останній елемент стає величезною проблемою. Для її усунення використовується фільтр для води від заліза

Як зрозуміти, що вміст заліза у воді підвищений

Залізо, якого забагато, впливатиме на смак, запах, загалом на якість води. Ця проблема в Україні доволі відчутна, і це помітно не лише у водопровідній H2O, але й у свердловинах у приватних будинках. Річ у тому, що підземні джерела містять двовалентне залізо. Його показник у питній воді не повинен перевищувати 0,2 мг/л, при цьому вміст перевіряють у лабораторних умовах.  Однак, якщо вміст дійсно великий, зможете відчути це в буквальному сенсі слова. Характерні ознаки:

  • присмак металу в роті. Він буде при вмісті 1,0–1,5 мг/л;

  • кислуватий запах – причому він відчутний одразу ж при відкриванні крана;

  • жовтуватий відтінок. Якщо залишити рідину в ємності, помітите пухкий осад. Коли ж вода має червонувато-бурий відтінок, то вміст дуже перевищений;

  • білизна після прання у воді буде сірою або жовтуватою, особливо це помітно на білих речах, відтінок кольорових теж змінюється;

  • розводи іржі на сантехніці у вигляді некрасивих коричнево-рудих плям, які сідають на умивальнику, ванній, санвузлі;

  • твердий «наріст» на кухонних приладах (на стінках і знизу).

На наявність збільшеної концентрації заліза може вказувати навіть всього декілька ознак. Якщо ви виявили їх у своїй воді, то варто потурбуватись про спеціальний фільтр.

Чим небезпечна вода з високим вмістом заліза

Систематичне вживання води з високим вмістом заліза здійснює сильний вплив на організм. Речовина здатна накопичуватися в печінці, нирках, кишківнику. Прояви, які ви можете помітити доволі швидко:

  • біль у суглобах;

  • порушення функціонування нирок;

  • збої метаболізму;

  • проблеми з серцево-судинною системою;

  • цукровий діабет.

Звісно, варто сказати й про вплив на побутові прилади. Так, чайник, праска, бойлер, пральна машина значно швидше виходитимуть із ладу, якщо їм доводитиметься контактувати з рідиною, яка має підвищений вміст заліза. Отже, ремонт буде потрібен частіше, а інколи й зовсім не може бути здійснений, доведеться купувати новий.

Фільтри, які здатні затримувати залізо, зручні у використанні, вони дуже ефективні та безпечні для користувачів. Важливо регулярно замінювати картриджі, адже це дозволить не лише захистити свій організм, але й запобігти прискореному псуванню побутової техніки. Тому не варто чекати, встановлюйте такі фільтрувальні елементи просто зараз.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів