Підтримати нас

З чого складається безпека громадян

Автор статті
12 липня 2020 11:00
822
Поширити:

Роз’яснення надає Ольга Білецька, голова Харківської міської організації «Жіноча громада», виконавчий партнер офісу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні у галузі протидії торгівлі людьми в Харківській області.

Безпека належить до базових людських потреб – це відсутність загроз життєво важливим інтересам людини: її життю, здоров’ю та добробуту. І допоки людина не почувається безпечно, вона не в змозі належним чином дбати про потреби вищого порядку – соціальні, культурні та духовні.

Звісно, що безпека людини залежить не лише від її особистої поведінки, а й від того, наскільки правоохоронці, органи влади та місцевого самоврядування спромоглися створити для неї безпечне середовище.

Дехто вважає, що організація безпеки – «парафія» виключно поліції. Однак – це не тільки захист від злодіїв та правопорушників, але й запобігання торгівлі людьми (особливо зараз, в умовах чергової економічної кризи), протидія домашньому насильству та, безумовно, охорона здоров’я від загрозливих для життя захворювань та факторів. Нині, під час епідемії коронавірусу, ця проблема постала доволі гостро.

Одним із вагомих людських чинників, що призводить до потрапляння людей у небезпеку, є низька поінформованість наших громадян. Тому необхідно спільними зусиллями владників та громадськості задіяти всі можливі важелі, аби донести до українців інформацію про існуючі ризики потрапляння у певні складні та небезпечні ситуації. А також – щодо того, куди слід звертатися, якщо потрібна допомога, та як самоорганізуватися, аби сприяти дотриманню безпеки у власних громадах.

І діяльність проєкту «Шерифи для нових громад», який вивчає та популяризує успішний досвід громадськості у залученні до вирішення безпекових проблем у різних містах та містечках України, є надзвичайно важливою.

А наша організація зараз долучилася до поширення на Харківщині пам’яток «Безпека людини понад усе!», спільно підготовлених Міністерством соціальної політики України, Національною поліцією та Координатором проєктів ОБСЄ в Україні.

У буклетах містяться ємні та прості правові поради, які є корисними під час світової пандемії коронавірусу (і не тільки), щодо того, куди звертатися у випадках:

- торгівлі людьми;

- домашнього насильства;

- незаконних дій з боку кібершахраїв;

- поганого самопочуття.

Адже питання безпеки є комплексним. І воно зараз стає ще більш нагальним в умовах, коли формуються нові об’єднані територіальні громади. Над його вирішенням постійно повинні працювати керівники ОТГ, місцеві депутати, поліція, інші служби та активні громадяни. Бо добробут і безпека громадян – це шлях до успіху громади!

P.S. «Шерифи для нових громад» публікують дану пам’ятку, оскільки певні, що ці відомості будуть корисними для всіх наших читачів.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ