Люди, які виконують громадські роботи по інформуванню населення щодо запобігання правопорушень від центрів зайнятості, не захищені законодавством. Їхня участь в цих роботах обмежена та не гарантує влаштування на постійну роботу. Про те, чому у Полтавській області «робити ставку» на громадські роботи у пошуках шерифів не варто, розповіли представниці Полтавського центру зайнятості на круглому столі «Як забезпечується безпека у громадах», що відбувся у рамках проекту «Шерифи для нових громад» 27 лютого у Полтаві.
Згідно з відповіддю Полтавського обласного центру зайнятості на запит команди проекту «Шерифи для нових громад», «громадські роботи з інформування населення щодо державної політики у сфері законності та правопорядку, проведення профілактично-роз'яснювальної роботи з запобігання вчинення протиправних діянь» на Полтавщині реалізовувалися у 2011-2012 роках та у 2015-2016 роках. На Херсонщині людей, які виконують ці роботи, називають «шерифами». Після закінчення робіт їх часто працевлаштовують при сільрадах чи ОТГ.
Представниці Полтавського обласного центру зайнятості Тамара Сохацька, заступниця директора, та Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям, зазначають, що «робити ставку» на громадські роботи у пошуках шерифів на Полтавщині не варто з кількох причин:
Важко підібрати на цю роботу морально стійку людину з огляду на те, що підвищилася проблемність: і зброї багато, і люди приходять з зони АТО…. Їх мають реабілітувати. І в найменшій конфліктній ситуації непідготовленій особі і не захищеній законодавчо дуже важко, - говорить Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям Полтавського обласного центру зайнятості. - Ми стикнулися з тим, що з усієї області у нас нормально більш менш ці роботи громадські пішли у Зіньківському районі. Там, де був голова громадського формування ... Він «горів» цією справою.
На Херсонщині вищевказані громадські роботи проводилися у рамках проекту від центру зайнятості «Шериф». На Полтавщині – трохи інша ситуація. Як зазначає Галина Поліцкова, громадські роботи по інформуванню населення «підводилися» під програму профілактики правопорушень злочинності у Полтавській області від обласної ради.
За даними Полтавського обласного центру зайнятості, вищезазначені громадські роботи проводилися у Полтавській області:
У яких саме районах проводилися ці роботи – дивіться в інфографіці.
За даними Кобеляцької філії Полтавського обласного центру зайнятості, людей, які виконували громадські роботи за видом інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку у їхньому районі, брали на посаду «Інструктор».
«Інструктори» працювали у 2015 році на території Вільховацької, Бутенківської та Білицької сільських рад Кобеляцького району. У 2016 році – лише на території Вільховацької.
У Семенівському районі людей, які виконували громадські роботи за видом інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку, брали на посаду «Інспектор». Працювали вони в Заїчинській та Липнягівській сільських радах.
*У матеріалі використані дані з відповідей Полтавського обласного центру зайнятості, Кобеляцької філії Полтавського обласного центру зайнятості, Семенівської філії Полтавського обласного центру зайнятості на запити координаторки проекту «Шерифи для нових громад» Людмили Чванько. Круглий стіл у Полтаві проведено за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.
P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.