Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Рівень довіри до поліцейських офіцерів громади на Дніпропетровщині є вищим, ніж до поліції в цілому

Автор
Поширити:
12 березня 2020 14:00
880

В рамках проєкту «Шерифи для нових громад» ми збираємо відомості про успішний досвід містечок та міст України у вирішенні проблем із забезпечення публічної безпеки в громадах.

Ареалом нашого дослідження у 2020 році є й Дніпропетровська область, яка стала першою в реалізації пілотного проєкту Національної поліції «Поліцейський офіцер громади». Там вже майже рік в об’єднаних територіальних громадах несуть службу 64 «шерифи» (всього в Україні зараз працюють понад 250 поліцейських офіцерів громад).

Аби дізнатися більш докладно про роботу місцевих ПОГів, ми надіслали запит до Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області, в якому, зокрема, просили надати такі відомості:

- В яких громадах (ОТГ) вже запроваджено поліцейських офіцерів громади?

- В яких ОТГ поліцейські офіцери громади працюють найбільш ефективно? Прохання надати відповідну статистичну інформацію.

З відповіді від поліції Дніпропетровщини ми дізналися:

«…За Новоолександрівською сільською, Сурсько-Литовською сільською, Солонянською селищною, Слобожанською селищною, Святовасилівською сільською, Гречаноподільською сільською, Карпівською сільською, Аулівською селищною, Божедарівською селищною, Саксаганською сільською, Вакулівською сільською, Червоногригорівською селищною, Першотравневською сільською, Святовасилівською селищною, Миколаївською сільською, Чкаловською сільською, Українською селищною, Зеленодольською міською, Томаківською селищною, Солонянською селищною, Могилівською сільською, Ляшківською сільською, Царичанською селищною, Богданівською сільською, Вербківською сільською, Девладівською сільською, Софіївською селищною, Миколаївською сільською, Варварівською сільською, Юр’ївською селищною, Васильківською селищною, Миколаївською селищною, Троїцькою сільською, Зайцівською сільською, Ілларіонівською селищною, Раївською сільською, Роздорською селищною, Межівською сільською, Личківською сільською, Піщанською сільською, Петриківською селищною, Черкаською селищною, Межівською селищною ОТГ та Покровською сільською радою в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади» закріплено дільничних офіцерів поліції».

Отже, можна дійти до висновку, що наразі з 75 вже створених ОТГ Дніпропетровської області 44 (тобто, 59%) мають своїх поліцейських офіцерів громади.

Також ГУНП в Дніпропетровській області повідомило:

«Згідно п. 3 ст. 11 Закону України «Про Національну поліції України» рівень довіри населення до поліції е основним критерієм оцінки ефективності діяльності органів і підрозділів поліції.

Так, для проведення відкритого обговорення втілення проєкту «Поліцейський офіцер громади» журналісти громадської організації «Люстраційна Антикорупційна Рада Придніпров’я» відвідували об’єднані територіальні громади, які приймають участь у реалізації проєкту та провели опитування громадської думки, за результатами рівень довіри населення до дільничних офіцерів поліції, які закріплені за об’єднаними територіальними громадами складає від 60 до 89%».

Ці цифри стануть більш показовими, якщо їх порівняти з даними інших загальнодержавних досліджень:

Так, відповідно до результатів оцінювання, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень у 2018 році, довіра до поліції становила 30,4%.

Дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», здійснене в жовтні 2019 року, показало рівень довіри поліції 32%.

Соціологічна розвідка Центру Разумкова наприкінці 2019 року дала 46,1% довіри українців до поліції.

Навіть рівень довіри до поліції, згідно з дослідженням Центру стратегічного розвитку територій, яке замовляла сама Нацполіція, склав 48%.

Таким чином, зараз поліцейським офіцерам громади у Дніпропетровській області довіряють більше, ніж поліції в середньому по країні. І це дійсно є виразним показником їхньої роботи.

Втім, як то кажуть, довіряй, але перевіряй, – ми будемо й надалі моніторити діяльність ПОГів на Дніпропетровщині, відстежувати їхні успіхи, збирати відгуки громадян, готувати рекомендації. Аби діяльність місцевих «шерифів» була якомога ефективнішою та сприяла забезпеченню дієвої безпеки в місцевих громадах.

P.S. Публікація Підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір”. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів