Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Нових «шерифів» ще рахують

Поширити:
24 січня 2018 17:13
1,072

Відбір нових кандидатів на роботу інспекторами з охорони правопорядку в громадах за програмою обласного Центру зайнятості «Шерифи» почнеться в лютому.

Нагадаємо, Херсонський обласний Центр зайнятості започаткував програму «Шерифи» ще у 2011 році - це такий вид громадських робіт, на які запрошують безробітних місцевих жителів і залучають їх до охорони правопорядку. Згідно офіційної інформації, впродовж 2011-2016 років на Херсонщині до виконання громадських робіт щодо недопущення порушень громадського порядку залучено 1145 безробітних осіб - «шерифів».

Минулого року в програмі взяли участь ще майже 200 безробітних, переважно - демобілізовані з зони АТО бійці. Скільки буде залучено в цьому році - ще невідомо.

Як пояснила начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного Центру зайнятості Наталія Португальська, зі всього переліку громадських робіт запрацювала поки ще тільки програма в м. Херсоні з навчання сліпих дітей орієнтуванню у просторі. Інші громади області зараз ще вирішують, які саме види громадських робіт їм потрібні, та в якій пропорції. Паралельно потреби громад в «шерифах» визначає й Головне управляння Національної поліції області. Тільки після того Центр зайнятості, управління поліції та органи місцевого самоврядування укладуть договори й почнеться відбір кандидатів на громадські роботи за програмою «Шерифи».

Скільки саме «шерифів» захочуть прийняти села області в цьому році стане відомо 25 січня. Про це повідомив заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Головного управління нацполіціі в області Андрій Хурса. Саме до цієї дати дільничні  офіцери мають надати до головного управляння інформацію про потреби громад в інспекторах з охорони правопорядку від Центру зайнятості.

Як ми вже писали, дільничних офіцерів завжди не вистачало, а внаслідок реформи правоохоронних органів їх кількість ще скоротилася по всій країні. Кожен з них обслуговує по 5-15 сіл, відстані між якими до сотні кілометрів. Безумовно, офіцери не тільки не встигають займатися профілактикою злочинів, тобто, своєю безпосередньою роботою, а й реагувати на всі виклики про правопорушення і кримінальні події. В результаті криміногенна ситуація в селах загострюється. До того ж, у нас в області, у порівнянні з іншими регіонами, - найменша кількість дільничних.

Деякі сільські громади Херсонщини намагаються вирішити проблеми безпеки власними силами. Наприклад, у селі Стара Збур’ївка та ОТГ Музиківка вже кілька років працюють по два шерифи, яких обрала громада і які отримують заробітну плату з бюджету села. Кількість правопорушень тут у 8 разів менше, ніж у сусідніх селах, де немає шерифів. 

Так, в селах Голопристанського району Херсонської області - Чулаківка, Гладківка, Нова Збур’ївка – тяжкі злочини періодично відбуваються. А в Старій Збур’ївці – такі випадки трапляються раз на кілька років. Та й треба сказати, що спроби вчинити правопорушення роблять переважно іногородні люди. Бо місцеві жителі звикли, що є шерифи, які одразу ж викриють злочин. І настрій у людей зовсім інший. Часто до шерифів звертаються самі поліцейські з проханням поїхати на місце й розібратися, що відбулося. 

За інформацією заступника голови Центрального апарату Державної служби зайнятості  Сергія Кравченка програма «Шерифи – новий проект» у 2017 році запрацювала також, зокрема, в Харківській та Полтавській областях.

Але як реалізується програма в інших регіонах, чи є успіхи, чи навпаки – такої інформації майже немає, ні офіційної, ні в ЗМІ. Тому активісти херсонських громадських організацій: Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» та Інформаційного ресурсного Центру «Правовий простір» вирішили дослідити, як захищають свою безпеку середні й малі громади в Харківській та Полтавській областях. Успішний досвід територіальних громад Херсонської області активісти будуть поширювати по всій Україні.  

P.S. Публікація підготовлена ​​в рамках проекту «Шерифи для нових громад» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я» та Громадською організацією «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду «Відродження» та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

P. P. S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

А також у Центрі безоплатної первинної допомоги, створеному Офісом Мережі правового розвитку при ІРЦ «Правовий простір» та ХОО КВУ за підтримки Херсонської міської ради та Міжнародного Фону «Відродження». 

Графік роботи: понеділок – четвер з 9.00 до 12.00 та з 13.00 до 17.00. П’ятниця з 9.00 до 12.00 та з.13.00 до 15.30.

Телефон для довідок: 099 468 38 48.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів